Przejdź do treści

ZZOZ w Wadowicach wznawia porody rodzinne

Informacje, 21 lipca 2021 11:43

To z pewnością dobra informacja dla przyszłych mam. Możliwość porodu rodzinnego wraca do wadowickiej lecznicy. Są jednak pewne obostrzenia.

powrót porodów rodzinnych

Warunki bezpieczeństwa epidemiologicznego:

W porodzie rodzinnym może uczestniczyć tylko jedna osoba towarzysząca.

Uczestnictwo jest możliwe wyłącznie przy porodzie siłami natury.

Osoba towarzysząca nie może mieć objawów grypowych tj. kaszlu, gorączki, duszności oraz musi spełniać przynajmniej jeden z warunków:
– posiadać zaświadczenie o pełnym szczepieniu przeciw COVID-19 – minimum 14 dni od przyjęcia ostatniej dawki;
– lub posiadać zaświadczenie ozdrowieńca – do 3 miesięcy od zakończenia izolacji;
– lub posiadać ujemny wynik testu PCR SARS-CoV-2 – ważny 48 godzin.

Osoba towarzysząca zobowiązana jest do wypełnienia ankiety epidemiologicznej (można ją pobrać ze strony www lub odebrać osobiście z portierni przy wejściu do szpitala). Ankietę wraz z zaświadczeniami (o szczepieniu lub ozdrowieńca lub ujemnym wyniku PCR) należy przekazać przez rodzącą personelowi oddziału i oczekiwać na decyzję przekazaną drogą telefoniczną. Osoba towarzysząca wchodzi na oddział przez boczną klatkę schodową w pawilonie E (Zakład Rehabilitacji), dbając o zachowanie bezpiecznego dystansu oraz częstą dezynfekcję rąk. Bezwzględnie stosuje się do poleceń personelu.


Osoby niespełniające powyższych warunków, nietrzeźwe lub pod wpływem środków psychoaktywnych nie będą mogły uczestniczyć w porodzie. Przypominamy o bezwzględnym zakazie palenia na terenie szpitala.

Więcej informacji znajdą Państwo>>>TUTAJ

Źródło: Szpital w Wadowicach

Podziel się
Skip to content