Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Zwolnij. Niebezpieczny punkt!

Informacje, 03 czerwca 2026 11:42

Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Yanosik SA, od 1 czerwca do 30 września 2026 r., prowadzi ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Zwolnij - niebezpieczny punkt!”.

Celem działań jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach poprzez ostrzeganie kierowców o miejscach szczególnie niebezpiecznych oraz przypominanie o konieczności dostosowania prędkości do warunków ruchu.

Akcja obejmuje miejsca, w których w ostatnich latach dochodziło do największej liczby wypadków drogowych. Są to zarówno kilkukilometrowe odcinki dróg, jak również konkretne lokalizacje, m.in. skrzyżowania czy przejścia dla pieszych. Kierowcy korzystający z aplikacji Yanosik otrzymają specjalne komunikaty głosowe ostrzegające o zbliżaniu się do niebezpiecznego miejsca oraz przypominające o konieczności zachowania szczególnej ostrożności.

Nadmierna prędkość nadal pozostaje jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę, przestrzeganie ograniczeń prędkości oraz uważną obserwację drogi i jej otoczenia. Każda chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

Zwolnij, zachowaj ostrożność i dojedź bezpiecznie do celu!

Źródło: KPP Oświęcim

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Przejdź do treści