Przejdź do treści

ZWiK wymienia wodomierze

Informacje, 08 grudnia 2016 08:57

​Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Andrychowie rozpoczął akcję wymiany starych wodomierzy na nowe, elektroniczne, wyposażone w system radiowy. Takie urządzenia posiada już część andrychowian mieszkających w blokach Andrychowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Podziel się

Ogólnie ZWiK w ciągu najbliższych 4-5 lat wymieni około sześć tysięcy wodomierzy. – Wodomierze radiowe umożliwiają dokonanie większej ilości odczytów i rozliczeń, a także możliwości fakturowania w krótszych okresach faktycznie zużytej wody – czytamy na stronie Dziennika Gazety Prawnej.

Po zamontowaniu liczników inkasent wyposażony w przenośny komputer z modem radiowym  przemieszcza się między poszczególnymi posesjami i za pomocą zainstalowanego systemu radiowego zbiera odczyty. Od tej pory  obecność domowników przy odczycie zużytej wody nie będzie konieczna.
Obecnie ZWiK wymienia wodomierze w Roczynach. I apeluje do mieszkańców, by nie obawiali się pracowników zakładu, przyjmowali ich w swoich domach, by ci mogli wykonać swoją pracę. – Pracownicy jeżdżą oznakowanym samochodem, można ich zawsze wylegitymować i potwierdzić tożsamość telefonując do ZWiK – tłumaczy prezes Jan Mrzygłód.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content