Przejdź do treści
Reklama
Reklama
miejsce na twoją reklame

Zwiedzanie pałacu Larischów w Bulowicach na bis. Zapisz się już dziś!

Informacje, 13 września 2021 11:53

Znów będzie można odwiedzić pałac Larischów w Bulowicach – jeden z najciekawszych zabytków regionu. To odpowiedź na liczne zapytania mieszkańców. W porozumieniu z właścicielem zespołu parkowo-pałacowego Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach oferuje zwiedzanie z przewodnikiem w sobotę 25 września o godz. 16.30. Wejściówki w cenie 5 złotych można nabyć w kasie Muzeum (w godzinach funkcjonowania placówki) albo tuż przed wejściem na teren parku. Ale i tak trzeba wcześniej się zapisać – ilość miejsc ograniczona!

Pałac w Bulowicach, przykład angielskiego neogotyku, został wybudowany w drugiej połowie XIX wieku. Ale Larischowie już wcześniej byli związani z Bulowicami. Jeszcze pod koniec poprzedniego stulecia kupili dobra osieckie od Franciszka Ksawerego Branickiego. Sprzedawali i skupowali kolejne ziemie. Na przestrzeni niemal 150 lat w ich rękach znajdowały się m.in. majątki w Kętach, Bujakowie, Nowej Wsi, Bielanach, Hecznarowicach i Bulowicach… Współpracowali z lokalną społecznością, zajmowali ważne stanowiska. Wszystko zmieniła II wojna światowa. Po wojnie wrócili do domu tylko na chwilę. Pałac – nazywany zamkiem – przeszedł na własność Skarbu Państwa, w przestrzeni dworu urządzono szpital: najpierw przeciwgruźliczny, potem leczenia odwykowego. Potomkowie odzyskali siedzibę swych przodków dopiero kilka lat temu.

Zwiedzanie, które proponuje Muzeum w Kętach, to dobra okazja do tego, by zobaczyć na co dzień niedostępny obiekt. Przewodnik opowie ciekawostki z życia rodziny i odpowie na pytania zwiedzających. Bilet na to wydarzenie kosztuje 5 złotych. Z uwagi na duże zainteresowanie i ograniczenia wynikające z pandemii Muzeum prowadzi zapisy.

Zwiedzanie Pałacu Larischów w Bulowicach

Sobota, 25.09.2021, godz. 16.30

Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie Muzeum (Kęty, Rynek 16) w godzinach pracy placówki lub przed wydarzeniem. UWAGA! Ilość miejsc ograniczona! Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 33 845 31 07 (w godz. 8.00-14.30).

Spotykamy się pod bramą zespołu parkowo-pałacowego w Bulowicach od strony ul. Zamkowej (mieszkańców okolicy prosimy o przybycie pieszo. Ci, którzy wybierają się samochodem, będą mogli skorzystać z parkingu na terenie parku w Bulowicach).

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

* W przypadku pogorszenia się sytuacji pandemicznej wydarzenie odbędzie się w innym terminie.

** Na terenie pałacu obowiązuje nakaz zasłania ust i nosa.

rf Źródło: Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach

Podziel się
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021
Reklama
Reklama
miejsce na twoją reklame
Reklama
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021
Skip to content