Przejdź do treści
Reklama
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner

Zuzia Piekarczyk wygrywa PINGLA-CUP!

Informacje, 16 czerwca 2021 11:32

W dniach 12-13 czerwca jak co roku w Grodzisku Mazowieckim rozegrano Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego PINGLA CUP. W tym roku odbyła się VII edycja tych zawodów. Poza Mistrzostwami Polski jest to najbardziej prestiżowa impreza w sezonie.

W tegorocznej edycji zawodów wzięło udział przeszło 250 dzieci z całej Polski. Zawody zakończyły się dużym sukcesem reprezentantki Skawy Wadowice Zuzanny Piekarczyk.

Zuzia najpierw wygrała fazę grupową, wygrywając 3 mecze w po 3:0, następnie w 1/16 i 1/8 finału również zwyciężyła bez straty seta. W ćwierćfinale, po bardzo zaciętym meczu, wygrała 3:1 z Natalią Bartoszko (KU AZS Wrocław), półfinał z Leną Rucińską (WEL Lidzbark Welski) zakończył się również wynikiem 3:1 dla mieszkanki Inwałdu.

W finale Zuzia spotkała się z Aleksandrą Makar (NURT Przemyśl). Zuzia prowadził już 2:1 i 10:8 mając 2 piłki meczowe. Zawodniczka z Przemyśla zagrała jednak bardzo dobrze w końcówce doprowadzając do 5 decydującego seta. Ostatni set był bardzo emocjonujący Makar miała piłkę meczową przy stanie 10:9, jednak ostatecznie reprezentantka Skawy Wadowice rozstrzygnęła decydującą partię na swoją korzyść w stosunku 12:10.

Zuzia po 13 godzinach rywalizacji na sali, została tym samym tryumfatorką VII edycji Pingla-Cup.

Był to ostatni ważny start w tym najlepszym jak do tej pory sezonie dla Zuzanny, która wcześniej została podwójną wicemistrzynią Polski, podwójną mistrzynią Małopolski, wygrywała turnieje ogólnopolskie w Jarosławiu, Kraśniku i Gdowie.

Gratulujemy!

Źródło: M. Piekarczyk

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner
Reklama
Reklama
Skip to content