Przejdź do treści
Reklama
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner

Zuzia Piekarczyk najlepszą tenisistką stołową w Polsce w kategorii żaczek!

Informacje, 13 maja 2021 09:24

Od 7 do 9 maja 2021 r. na obiektach krakowskiej Bronowianki rozegrano Grand-Prix Polski Żaków w tenisie stołowym. W zawodach udział wzięło 215 zawodników z całej Polski, którzy wcześniej przeszli eliminacje wojewódzkie. Zawody zakończyły się dużym sukcesem uczennicy ZSS w Inwałdzie Zuzanny Piekarczyk, która na co dzień reprezentuje klub sportowy MKS SKAWA Wadowice.

Zuzia Piekarczyk najlepszą tenisistką stołową w Polsce w kategorii żaczek

Zuzia najpierw wygrała fazę grupową, zwyciężając 3 mecze bez straty seta. Podobnie było w 1/8 finału oraz w ćwierćfinale, gdzie pojedynki kończyła pewnie w stosunku 3:0. W półfinale, po bardzo dobrym meczu zwyciężyła 3:1 z Aleksandrą Makar (NURT Przemyśl). Finał z Wanessą Kulczycką to prawdziwy horror, zawodniczka z Gorzowa Wielkopolskiego prowadziła już 2:0 w setach, jednak Zuzia pokazała sportowy charakter i odwróciła losy meczu zwyciężając 3:2, zostając tym samym tryumfatorką Grand-Prix Polski. Zuzia od 6 lat trenuje tenis stołowy i jest to jeden z największych sukcesów, które osiągnęła.

Zuzanna Piekarczyk na podium Grand Prix Polski Żaków w tenisie stołowym

Przed zawodniczką Skawy Wadowice w tym sezonie jeszcze kilka bardzo ważnych zawodów: Mistrzostwa Polski Młodzików (14-16.05 Dębica), Mistrzostwa Polski Żaków (28-30.05 Ostróda), Ogólnopolski Turniej Pingla Cup (12-13.06 Grodzisk Mazowiecki). W zawodach tych Zuzia zagra zarówno w singlu jak i w grze podwójnej, w której wystąpi wspólnie z zawodniczką MRKS Gdańsk Julią Czaja.

Tekst i foto: T. Piekarczyk

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner
Skip to content