Przejdź do treści

Zuzanna Piekarczyk wygrywa JOOLA SATELITE TOUR w Senecu!

Informacje, 14 sierpnia 2023 11:34

Ogromny sukces odniosła Zuzanna Piekarczyk wygrywając międzynarodowy turniej XXXI JOOLA SATELITE TOUR, który rozegrany został w Słowacji w mieście Senec, położonym nieopodal Bratysławy. W zawodach rozegranych 13 sierpnia wzięło udział ponad 400 zawodników z wielu krajów, którzy rywalizowali w 6 kategoriach wiekowych.

Reprezentantka Skawy Wadowice zagrała wyśmienite zawody zwyciężając kategorię kadetek! Na 2 stopniu podium uplasowała się Słowaczka Darina Kolesarova, brązowe medale wywalczyły reprezentantki Niemiec Franziska Bartl oraz Elisa Meyer. Zuzanna przystępowała do turnieju rozstawiona z numerem 6. W pierwszej fazie grupowej, wygrała swoją grupę bez straty seta zwyciężając kolejno z Adelą Palesovą, Sarką Teplanska (obie ze Słowacji) oraz Adelą Bartovą (Czechy).

W 1/8 finału pokonała reprezentantkę gospodarzy Lilianę Alicję Guasardo, również nie tracąc seta. W ćwierćfinale Zuzanna rozegrała bardzo trudny pojedynek z Czeszką Eliską Vozicką. Pomimo trudnego początku meczu i prowadzenia Czeszki 2:1 w setach, Zuzanna potrafiła odwrócić losy spotkania zwyciężając w stosunku3:2. W półfinale tenisistka Skawy zwyciężyła 3:0 z rozstawioną z numerem 1 Niemką Franziską Bartl, natomiast w finale również pewnie 3:1 ograła Darinę Kolesarovą.

Turniej w Senecu był niezwykle wyczerpujący pod względem fizycznym. Zawody, ze względu na bardzo dużą liczbę uczestników trwały aż 15 godzin! Turniej rozpoczął się o godzinie 8.00 a zakończył o 23.00 pomimo, iż rywalizacja odbywała się na 27 stołach.

Joola Satelitte Tour to zawody, w których zawodnicy rywalizują corocznie w 3 turniejach w Słowacji oraz Czechach. 1 turniej rozegrany został w Senecu, natomiast na 2 kolejne zawodnicy przenoszą się do Czech, gdzie będą rywalizować w Havirovie (16.08) oraz w Hluku (19.08).

Trzymamy mocno kciuki!

Źródło: TP

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content