Zuzanna Piekarczyk powalczyła w Grand Prix Polski

Sport, 12 marca 2023 14:14

W weekend w Sępólnie Krajeńskim rozegrano 3. Grand Prix Polski Kadetów w tenisie stołowym. Dzielnie walczyła w nim mieszkanka Inwałdu Zuzanna Piekarczyk (Skawa Wadowice).

Bardzo dobrze utalentowana Zuzanna Piekarczyk spisała się w fazie grupowej, w której odniosła komplet pięciu zwycięstw. Pokonała w trzech setach Antoninę Osmolak (UKS Alfa Gostynin) oraz Nikolę Ratajczyk (JKTS Jastrzębie-Zdrój), a w czterech Gabrielę Pułecką (MKS Rokita Brzeg Dolny), Wiktorię Gargol (MLUKS Wakmet Bodzanów) i Monikę Sonnenberg (Energa KTS Toruń).

W mającym formułę pucharową turnieju barażowym o awans do turnieju głównego Zuzanna Piekarczyk pokonała 3:1 Wanessę Kulczycką (Gorzovia Gorzów Wlkp.). Niestety w decydującym spotkaniu musiała uznać wyższość Mai Lech (MKS Czechowice-Dziedzice). Mieszkanka Inwałdu przegrała dwa pierwsze sety odpowiednio 8:11, 9:11, aby w dwóch kolejnych zwyciężyć 11:9, 11:8. Wydawało się zatem, że pójdzie za ciosem. Jednak to rywalka okazała się skuteczniejsza, triumfując 11:6, a w całym meczu 3:2.