Przejdź do treści

Zuzanna Piekarczyk na podium I GRAND-PRIX Polski młodzików w tenisie stołowym!

Sport, 19 września 2021 21:15

W dniach 17-19.09.2021 r. w Gliwicach rozegrano I GRAND-PRIX młodzików w tenisie stołowym. Na starcie stanęło ponad 200 tenisistów z całej Polski, którzy wcześniej przeszli eliminacje wojewódzkie.

W trzydniowej rywalizacji bardzo dobrze zaprezentowała się zawodniczka Skawy Wadowice Zuzanna Piekarczyk. Zuzia przed turniejem rozstawiona była z numerem 14, nie przeszkodziło to stanąć jej na podium.

Zuzia najpierw wygrała fazę grupową zwyciężając w niej 3 mecze i awansując do najlepszej 32 turnieju. W 1/16 zwyciężyła Julię Rogulską (LUKS Chełmno) 3:0, w 1/8 pokonała Maję Łakomą (ATS Lublin) 3:1, ćwierćfinał to zwycięstwo z Mają Lech MKS Czechowice Dziedzice 3:0. W półfinale zawodniczka Skawy musiała uznać wyższość późniejszej tryumfatorki Grand-Prix Wanessy Kulczyckiej Gorzowia Gorzów Wielkopolski ulegając 0:3. Tym samym zakończyła zwody na III miejscu.

Sukces jest tym większy, że Zuzia, aktualna wicemistrzyni Polski żaczek w tym roku zmieniła kategorię wiekową i rywalizuje z dziećmi starszymi o rok.

Tekst i foto: M. Piekarczyk

Podziel się
Skip to content