Przejdź do treści

Zuzanna Piekarczyk drugą młodziczką w Polsce!

Informacje, 26 września 2022 07:54

Od 23 do 25 września 2022 r. w Zielonej Górze rozegrano I Grand-Prix Polski młodziczek w tenisie stołowym. W turnieju finałowym wystąpiły najlepsze 64 młodziczki kraju, które wcześniej przebrnęły eliminacje wojewódzkie. Duży sukces odniosła uczennica Szkoły Podstawowej w Inwałdzie Zuzanna Piekarczyk reprezentująca barwy Skawy Wadowice.

Zuzia najpierw wygrała 3 mecze grupowe awansując do najlepszej 32 turnieju, który rozgrywany był fazą pucharową. W 1/16 turnieju Zuzia zwyciężyła z Natalią Kramek (Gim Tim Stalowa Wola), w 1/8 finału pokonała Aleksandrę Nawrocką (Orzeł Wysocko Wielkie). Ćwierćfinał i półfinał to zwycięstwa po bardzo dramatycznych meczach z Zuzanną Bazylewską (Wolawia Wołów ) i Mariką Chrąchol (MKS Rokita Brzeg Dolny).

W finale przeciwniczką reprezentantki Skawy była Aleksandra Makar (Nurt Przemyśl). Mimo obiecującego początku i zwycięstwa w pierwszym secie Zuzia uległa w meczu 1:3. Sukces jest tym większy, że niespełna dwa miesiące wcześniej Zuzanna doznała bardzo poważnej kontuzji, ponieważ złamała kość strzałkową prawej nogi co spowodowała, że nie mogła się w pełni przygotować do sezonu.

Źródło: MP

Podziel się
Skip to content