Przejdź do treści

ZSS w Roczynach: Starania o drugi tytuł „Naukowej Szkoły Ignacego”

Informacje, 17 maja 2023 09:35

Z Zespołu Szkół Samorządowych w Roczynach otrzymaliśmy informację o Kole Naukowym "Kometa". Jego aktywność przyczyniła się do zdobycia przez placówkę tytułu "Naukowej Szkoły Ignacego". Obecnie czynione są starania o ponowne uzyskanie tego tytułu.

Poniżej zamieszczamy informację w całości wraz z przekazanymi przez szkołę zdjęciami.

KOŁO NAUKOWE „KOMETA”

Również w tym roku szkolnym uczniowie szkoły w Roczynach, będą starali się uzyskać tytuł „Naukowej Szkoły Ignacego” dla swojej szkoły. Uczniowie z klasy IIa pod opieką pani Katarzyny Gurdek – Wojewodzic oraz pani Joanny Kosar zgłębiają wiele obszarów nauki oraz poznają wyjątkowych polskich naukowców.  W tym artykule chcieliby podzielić się wiedzą na temat jednego z ośmiu etapów tegorocznego konkursu, a dokładnie etapem dotyczącym Astronomii i Układu Słonecznego. Mimo, że są to uczniowie dopiero drugiej klasy, wiedzą już, kim był Mikołaj Kopernik. Potrafią wskazać różnicę między układem heliocentrycznym a geocentrycznym.

Utrwalają wiadomości poprzez metody map myśli. Wiedzą, jaka jest różnica między astronomią a astrologią. Zainspirowani wiedzą z zakresu astronomii oraz postacią Mikołaja Kopernika postanowili podczas eksperymentu wykonać swój własny Kosmos w słoiku. Efekty tej pracy możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach. Naprawdę robią wrażenie!

Oprac. jd Fot. ZSS w Roczynach

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content