Przejdź do treści

ZSS w Inwałdzie: Edukacja i wychowanie najważniejsze, ale…

Informacje, 15 października 2022 08:06

Inwałdzki Zespół Szkół Samorządowych należy do liderów w gminie Andrychów, a nawet w regionie pod względem uzyskiwanych wyników nauczania. Potwierdzają to choćby rezultaty egzaminu ósmoklasisty. Niemniej jednak można tu dostrzec nie tylko dbałość stricte o edukację i wychowanie...

Dyrektor placówki w Inwałdzie Michał Kołodziejczyk podkreśla, iż szkolna społeczność szczególnie dumna jest z wyników z matematyki. Są one najwyższe w gminie spośród jedenastu placówek, szóste w powiecie na 67 szkół i o 20 proc. lepsze od średniej krajowej. Nauka jednak to nie wszystko. Wystarczy tylko zobaczyć nowości i zmiany, jakie dokonały się podczas minionych wakacji. Wewnątrz zwracają uwagę odnowione korytarze i klatka schodowa, co było dokończeniem wcześniej rozpoczętej inwestycji. Wszystko, w tym m.in. lamperie pachną nowością. Inny rodzaj zmian widać na stołówce. -Udało się nam tam wymienić stoły – mówi dyrektor. -Stało się to dzięki pani intendentce. Pozyskaliśmy je z Warszawy. Stoły wykorzystywali informatycy z polsko-amerykańskiej firmy, gdzie następowała wymiana sprzętu i wyposażenia biurowego. Prócz tego, też całkiem za darmo, dostaliśmy pięćdziesiąt foteli, które przydały się nie tylko w gabinetach, ale także w sali informatycznej dla rosłych uczniów. Z tej samej firmy otrzymaliśmy również kilkadziesiąt monitorów dobrej marki.

Nie tylko wewnątrz, ale także na zewnątrz szkoły widać nowości. Podczas wakacji „urósł” plac zabaw. Teraz jest większy niemal o jedną trzecią. Pojawiły się dwa okazałe urządzenia. Jest to zasługa Rady Rodziców, która przekazała na ten cel dochód ze szkolnego festynu. Plac powiększa się systematycznie od roku 2011, kiedy to postawiono pierwsze instalacje zabawowego rewiru, potem dokładano następne oraz siłownię pod chmurką. Zadbane kwiaty, dobrze utrzymane krzewy i drzewka dopełniają estetyczny krajobraz wokół szkoły.

W inwałdzkiej ZSS są też nowości personalne. Po odejściu na emeryturę, o czym informowaliśmy, zastępcy dyrektora Małgorzaty Kainki, od 1 września jest nowa wicedyrektor, też matematyczka – Ewa Gramatyka. Jak podkreśla Michał Kołodziejczyk, jest to osoba bardzo lubiana przez uczniów, ceniona przez innych nauczycieli i współautorka matematycznych sukcesów szkoły. Tym sposobem utrzymano niepisaną, wieloletnią zasadę, obowiązującą w Inwałdzie, że dyrektorem jest humanista a wicedyrektorem ścisłowiec.

Dyrektor podkreśla, że wszystkie dokonania szkoły, to rezultat zbiorowego zaangażowania. -Składam podziękowanie wszystkim nauczycielom za wielki trud i wysiłek w pracy dydaktyczno – wychowawczo – opiekuńczej – mówi Michał Kołodziejczyk. -Dziękuję pracownikom niepedagogicznym za szczególne zaangażowanie oraz troskę o otoczenie szkolne i wyposażenie szkoły i przedszkola. Nie zapominam też o rodzicach i dziękuję im za zrozumienie potrzeby uczenia ich dzieci, także za wielkie wsparcie finansowe udzielane naszej placówce.

Tekst i foto: Jacek Dyrlaga

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content