Przejdź do treści

ZSS Roczyny: Pierwsze boisko i siłownia tuż, tuż…

Informacje, 18 maja 2023 13:17

Jak informowaliśmy, dyrekcja Zespołu Szkół Samorządowych w Roczynach we współpracy z władzami gminy planuje budowę kompleksu boisk przyszkolnych. Inwestycja nabiera właśnie realnych kształtów, choć powstanie nie od razu w całości.

– Pozyskaliśmy pieniądze w Urzędu Marszałkowskiego, drugą część dopłaci gmina – mówi dyrektor roczyńskiej placówki Andrzej Kojder. – Wydzieliliśmy fragment inwestycji za 600 tysięcy złotych, bo na tyle ma to opiewać. Będziemy budować jedno boisko wielofunkcyjne do siatkówki i koszykówki z piłkochwytem plus siłownię zewnętrzną. Tyle na razie. W późniejszym czasie pozostała część inwestycji. Wkrótce Urząd Miejski ma ogłosić przetarg i jeśli nic nie stanie na przeszkodzie planowana część przedsięwzięcia będzie ukończona jeszcze w tym roku. Jak podkreśla dyrektor, nowe boisko będzie oświetlone i pozostanie pod nadzorem monitoringu. Nie obejmie to na razie siłowni.

W następnym etapie zaplanowano budowę drugiego boiska wielofunkcyjnego (piłka nożna, piłka ręczna), bieżnię czterotorową na 60 metrów i plac rekreacyjny. Wtedy całość będzie oświetlona i pod „obserwacją” kamer. Przewidziano też budowę ogrodzenia.

Na zdjęciu powyżej dyrektor Andrzej Kojder pokazuje miejsce, w którym powstanie pierwsze z wielofunkcyjnych boisk.

jd Fot. Jacek Dyrlaga

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content