Przejdź do treści

Zostań geekiem gier planszowych!

Informacje, 15 czerwca 2023 07:40

Geek to osoba bardzo mocno angażująca się w coś, w stopniu, który wykracza poza zwykłe hobby; w planszówkach oznacza gracza doświadczonego, sięgającego po złożone tytuły, interesującego się nowinkami związanymi z tematem, rynkiem wydawniczym itd.

Przyszedł czas na polecenie kilku nowości w Wypożyczalni Gier Planszowych MBP w Andrychowie. Tym razem na tapetę idą gry planszowe i karciane. Zobaczcie sami co nowego zawędrowało między regały.

Splendor jest dynamiczną i niemal uzależniającą grą w zbieranie żetonów i kart, które tworzą zasoby gracza, umożliwiające mu dalszy rozwój. Gracze wcielają się w renesansowych kupców, którzy próbują nabyć kopalnie klejnotów, środki transportu, sklepy – wszystko to w celu zdobycia jak największego prestiżu. Gdy będziesz już dostatecznie bogaty, być może zaszczyci Cię swą wizytą przedstawiciel szlachty, co jeszcze podniesie Twój prestiż w oczach konkurencji. Dlaczego pokochasz tę grę? Odpowiedź jest krótka i prosta – mechanika, mechanika i jeszcze raz mechanika! Niezwykle prosta, pozwalająca nawet czterolatkowi przyłączyć się do zabawy, a jednocześnie oferująca takie możliwości, że każdy doświadczony gracz będzie usatysfakcjonowany.

Labirynt pełen skarbów… i potworów! Sześciu dzielnych bohaterów wkracza do tej plątaniny korytarzy, by zdobyć skrytą tam fortunę, a każdy z nich ma innego asa w rękawie. Jednak skrzynie ze skarbami są zamknięte na klucz, a wszędzie jest pełno potworów. Komu więc uda się przechytrzyć rywali, pokonać potwory i zdobyć legendarny smoczy klejnot? W grze Karak każdy gracz prowadzi przez labirynt, znajdujący się w podziemiach tytułowego zamku, jednego z sześciu śmiałków. Kafelek po kafelku, gracze odkrywają labirynt, spotykają w nim potwory, z którymi muszą walczyć, zdobywają wyposażenie i zaklęcia, które mogą wykorzystać do tego, aby stać się silniejszymi, a przede wszystkim skarby, których znalezienie zapewni im bogactwo. Zwycięzcą, a zarazem prawdziwym czempionem Karak, zostaje gracz posiadający najwięcej skarbów. [Rabel]

Idealna gra planszowa dla całej rodziny. Oto Fiasta Mexicana, duża, piękna i barwna. Zawiera proste zasady, dlatego nawet najmłodsi dadzą jej radę 😉 Fiesta Mexicana jest dynamiczną grą, nie ma tutaj przestojów, każdy gra w tym samym czasie, aby zdobyć kartę na najbardziej odpowiadające miejsce. Cele są ciekawe i wymagają niezłego kombinowania, w celu uzyskania przewagi nad innymi graczami. UWAGA gra na prawdę wciąga. Złapcie więc sprawy w swoje ręce, pomóżcie Sabrinie i Pedrowi zorganizować wielką rodzinną uroczystość na cześć zmarłych.

Zachęcamy do skorzystania z katalogu online, gdzie możecie zarezerwować/wypożyczyć ulubioną grę online i odebrać ją osobiście w bibliotece. Wśród 427 propozycji z pewnością znajdziecie coś dla siebie 🙂

a_p Fot. MBP

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content