Przejdź do treści

Znicz zweryfikuje rewelacyjnego beniaminka. Tuzy spotkają się w Inwałdzie

Sport, 29 września 2023 15:29

Niezwykle pasjonująco z punktu widzenia przedstawicieli gminy Andrychów zapowiada się 7. kolejka wadowickiej A klasy. Na szczególną uwagę zasługują spotkania sułkowickiego Znicza i inwałdzkiego Huraganu.

W tej serii gier wszystkie mecze z udziałem drużyn z gminy Andrychów zaplanowano na sobotę. Już o 14.00 w Sułkowicach-Bolęcinie miejscowy Znicz gościć będzie rewelację pierwszej części rundy jesiennej – Dąb Paszkówka. Beniaminek z sześciu spotkań wygrał aż cztery i z dorobkiem 13 punktów znajduje się na czele stawki! Sułkowiczanie mają o 6 punktów mniej, choć ich gra wielokrotnie jest lepsza od osiąganych rezultatów. Zapowiada się zatem pasjonujące widowisko.

Dwie godziny później, bo o 16.00 W Inwałdzie rozpocznie się stracie Huraganu z Nadwiślanką, czyli dwóch kolejnych drużyn, które pretendują do awansu do klasy okręgowej, choć może nikt o tym jeszcze głośno nie mówi. Obecnie obie mają po 13 punktów, ale goście jutrzejszego spotkania rozegrali o jeden mecz mniej. Nie oznacza to wcale, że są faworytem, bo drużyna Kamila Wołczyka nieprzypadkowo plasuje się tak wysoko, bo jest i wybiegana, i potrafiąca grać piłką.

O 16.00 zagra również Burza Roczyny. Wprawdzie na wyjeździe, ale będzie jej zdecydowanie łatwiej o punkty niż Zniczowi i Huraganowi. Wikliniarz Woźniki dysponuje bowiem mniejszym potencjałem niż Dąb i Nadwiślanka. Nie oznacza to jednak, że podpieczbi Mateusza Siwca już mogą dopisać sobie trzy punkty.

woc Fot. Wojciech Ciomborowski

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content