Przejdź do treści

Znęcał się nad matką i bratem – trafił do aresztu

Informacje, 27 października 2023 11:21

Policjanci w areszcie śledczym osadzili 21-letniego mieszkańca Chełmka. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie nad matką i młodszym bratem.

Plakat związany z przeciwdziałaniem przemocy ręce otaczają kulę w której znajduje się wizerunek rodziny

We wtorek (24.10.2023) tuż przed południem do Komisariatu Policji w Chełmku zgłosiła się 43-letnia mieszkanka Chełmka, która powiadomiła, że jej 21-letni syn, stosuje przemoc wobec niej oraz swojego 12 -letniego brata. Z jej relacji wynikało, że dopuścił się również gróźb karalnych. W związku z faktem, iż rodzina od kilku miesięcy była objęta procedurą Niebieska Karta, policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie zatrzymali 21-latka. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Na podstawie dowodów zebranych w trakcie postępowania podejrzanemu przedstawiono zarzut znęcania psychicznego nad matką oraz znęcania fizycznego i psychicznego nad bratem. Następnie akta sprawy wraz z wnioskiem o wydanie wobec podejrzanego środków zapobiegawczych trafiły w ręce prokuratora Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu.

W czwartek (26.10.2023) zatrzymany usłyszał prokuratorskie zarzuty.

Ponadto prokurator mając na względzie ochronę pokrzywdzonych zwrócił się do oświęcimskiego Sądu Rejonowego z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego. 21-latek wprost z Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu został doprowadzony do oświęcimskiego Sądu Rejonowego.

Sędzia po zapoznaniu z dowodami, przychylił się do prokuratorskiego wniosku, wydając postanowienie o dwumiesięcznym areszcie tymczasowym. Jeszcze tego samego dnia podejrzany został osadzony w jednym z aresztów śledczych. Za przestępstwo znęcania grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content