Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Znamy wyniki V Konkursu Wokalnego ŚPIEWANKA w wersji on-line!

Kultura, 28 maja 2020 15:27

Wkrótce opublikujemy prezentacje laureatów Konkursu na naszych stronach (www.kultura.andrychow.eu, www.fb.com/kulturaandrychow) oraz na stronach Patrona Medialnego - Radio Andrychów i Nowiny Andrychowskie (www.radioandrychow.pl, www.fb.com/nowiny.andrychowskie). Zapraszamy!

Jak się okazało nowa forma konkursu, która wymagała od uczestników zarejestrowania prezentacji, tj. wykonania dwóch piosenek, poprzez zapis obrazu i dźwięku kamerą cyfrową (np. smartfonem) i kolejno przesłania drogą elektroniczną linku do tego nagrania na mailowy adres konkursowy, okazała się bardzo przystępna dla młodych zdolnych wokalistów z całej Gminy – do Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie wpłynęły 33 zgłoszenia (34 uczestników)!

Uczestnicy oceniani byli przez Jury w trzech kategoriach wiekowych: I – uczniowie klas I-III szkoły podstawowej (18 zgłoszeń), II – uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej (11 zgłoszeń), III – uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej (4 zgłoszenia).

28 maja 2020 r. Jury – w składzie: Jerzy Górka (przewodniczący), Kinga Piesko oraz Aneta Lachendro – dokonało oceny przesłanych prezentacji i przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria I (uczniowie klas I – III SP):

I miejsce: Dorian Bubak – Sułkowice-Bolęcina
II miejsce: Karol Piekiełko – Sułkowice-Bolęcina
II miejsce: Martyna Gawron i Jagoda Wrona – Andrychów
III miejsce: Michał Stuglik – Andrychów
Wyróżnienia:
Julita Ludwikowska – Sułkowice-Bolęcina
Jagoda Syty – Sułkowice
Nikola Krzanak – Sułkowice

Kategoria II (uczniowie klas IV – VI SP):
I miejsce: Zuzanna Fryt – Targanice
II miejsce: Nadia Waluś – Andrychów
III miejsce: Julia Majdak – Bulowice
III miejsce: Agata Kasprzak – Sułkowice
Wyróżnienia:
Olaf Handerski – Andrychów
Nikola Kapela – Andrychów
Hanna Stuglik – Inwałd

Kategoria III (uczniowie klas VII – VIII SP):
I miejsce: Justyna Rusinek – Inwałd
I miejsce: Magdalena Kożuch – Brzezinka
II miejsce: Malwina Hernas – Andrychów

Ponadto Jury przyznało nagrodę Grand Prix, którą zdobyła MILENA BRYJA z Roczyn (uczestniczka I kategorii wiekowej).

Jury wyraziło uznanie dla entuzjazmu wykonań wszystkich uczestniczących w Konkursie. Uczestnikom i zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY!

Życzymy Wam wielu sukcesów i przede wszystkim – pozostańcie wierni swojej pasji!


Jury:
Jerzy Górka (przewodniczący) – koordynator ds. upowszechniania teatru i muzyki w CKiW w Andrychowie, instruktor indywidualnych zajęć nauki gry na perkusji w placówkach CKiW w Andrychowie, muzyk, lider zespołu JERZY GÓRKA ARTKIESTRA, wieloletni szef Klubu Jazzowego „Pod Basztą” w Andrychowie.
Kinga Piesko – instruktor kulturalno-wychowawczy w CKiW w Andrychowie, instruktor w WDK w Targanicach, animator społeczno-kulturalny, reżyser amatorskich grup teatralnych i wokalno-aktorskich w placówkach CKiW w Andrychowie.
Aneta Lachendro – instruktor kulturalny w CKiW w Andrychowie, instruktor w WDK w Inwałdzie, starszy specjalista ds. upowszechniania kultury, instruktor teatralny Teatru Ruchu FORMA, wielokrotnie nagradzany reżyser widowisk taneczno-muzycznych.

CKiW w Andrychowie / WDK w Inwałdzie

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content