Przejdź do treści

Znamy nowego radnego

Informacje, 15 czerwca 2017 20:05

Paweł Łysoń będzie nowym radnym Rady Miejskiej w Andrychowie. Zastąpi zmarłego Romana Prystackiego.

Podziel się

Mimo, że wybory uzupełniające odbędą się w niedzielę 30 lipca, to sprawa jest już praktycznie przesądzona, bo zgłoszono tylko jednego kandydata. 22 maja minął termin zgłaszania komitetów wyborczych w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w Andrychowie. Zarejestrowano tylko jeden komitet: KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA GMINA ANDRYCHÓW – z tego samego komitetu startował w wyborach burmistrz Tomasz Żak.
Wczoraj do gminnej komisji wyborczej komitet ten zgłosił swojego kandydata. Jest nim Paweł Łysoń z Zagórnika. Kandydat ma 39 lat, jest żonaty, ma jedno dziecko. Pracuje jako przedstawiciel handlowy i od wielu lat jest też strażakiem ochotnikiem w OSP Zagórnik.   
Przypomnijmy, że po śmierci św.p. Romana Prystackiego zaistniała konieczność wyboru na jego miejsce nowego radnego z okręgu nr 19 (Zagórnik). W związku z tym Wojewoda Małopolski 10 maja 2017 roku wydał zarządzenie w sprawie wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Andrychowie na niedzielę 30 lipca 2017 roku. Po tej dacie Paweł Łysoń będzie już oficjalnie radnym, choć w Radzie Miejskiej faktycznie zasiadał dopiero od września, kiedy po przerwie letniej Rada wznowi obrady i radny zostanie zaprzysiężony. mn

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content