Przejdź do treści

Złodzieje w rękach policji

Informacje, 11 lipca 2017 11:07

​Andrychowscy policjanci zatrzymali 3 mężczyzn, którzy dokonali kradzieży z terenu jednej z firm w powiecie wadowickim.

Podziel się

Sprawcom postawiono zarzuty z art. 278 KK, za co grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

03 lipca 2017 roku funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego w Andrychowie w toku wykonywanych przez siebie czynności uzyskali informację, że na terenie gminy Andrychów w jednej z firm pracownicy dokonują kradzieży akcesoriów hydraulicznych, instalatorskich i elektronarzędzi na szkodę firmy. 4 lipca andrychowscy policjanci realizując czynności do prowadzonej sprawy zatrzymali 2 pracowników w wieku 21 i 28 lat.

W trakcie przeszukania mieszkań u każdego z mężczyzn ujawniono elektronarzędzia i akcesoria hydrauliczne prawdopodobnie pochodzące z kradzieży – na chwilę obecną Policja sprawdza ich źródło pochodzenia. Następnie policjanci ustalili, że związek z kradzieżą może mieć jeszcze jeden z pracowników. W toku dalszych czynności funkcjonariusze zatrzymali kolejnego pracownika – mieszkańca powiatu oświęcimskiego, u którego w miejscu zamieszkania podczas przeszukania ujawnili przedmioty, które były własnością firmy.

Mężczyzna dokonał kradzieży rur o wartości około 1800 zł. Sprawcom zostały postawione zarzuty z art. 278 KK, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5. Jeden z mężczyzn był wcześniej karany za inne przestępstwa. Sprawa ma charakter rozwojowy, Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content