Przejdź do treści

Złodziej plecaka w rękach andrychowskich policjantów

Informacje, 02 października 2022 18:25

Policjanci zatrzymali 38-latka podejrzanego o kradzież plecaka 67-letniemu mieszkańcowi Andrychowa. Mężczyzna usłyszał już zarzut.

Kilka dni temu, Komisariat Policji w Andrychowie został powiadomiony o kradzieży, do której doszło w jednej z placówek handlowych na terenie miasta. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca ukradł plecak, w którym znajdowały się artykuły spożywcze o łącznej wartości 200 złotych oraz dowód rejestracyjny od pojazdu. Pokrzywdzony pozostawił plecak na ławce, na terenie sklepu, w widocznym miejscu i poszedł zrobić zakupy. Niestety, gdy wrócił plecaka już nie było. Policjanci natychmiast podjęli działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie osoby odpowiedzialnej za kradzież.

Jeszcze tego samego dnia sprawca został zatrzymany na Placu Mickiewicza w Andrychowie. 38-latek był nietrzeźwy, badanie wykazało u niego ponad 3,8 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży dokumentu. Dodatkowo policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń prowadzą wobec niego czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie w związku z kradzieżą plecaka oraz artykułów spożywczych. Mieszkańcowi gminy Andrychów grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.​ Skradzione mienie zostało w całości odzyskane.

KPP w Wadowicach

Podziel się
Skip to content