Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Złodziej katalizatorów zatrzymany

Informacje, 24 lutego 2021 08:32

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej zatrzymali w pościgu 28-latka podejrzanego o kradzieże katalizatorów. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu, policjanci z kalwaryjskiego komisariatu zostali powiadomieni, że w miejscowości Stanisław porusza się podejrzane audi, które widziane było 2 tygodnie  wcześniej w rejonie posesji, z której zdemontowano i skradziono katalizator z pojazdu. Skierowani na miejsce policjanci ujawnili wskazany w zgłoszeniu samochód i podjęli próbę kontroli drogowej kierującego tym pojazdem. Mężczyzna jednak nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe dawane przez policjantów, dlatego też mundurowi podjęli za nim pościg.
W Przytkowicach kierujący zatrzymał się myśląc, że zgubił policjantów i wysiadł z auta. Gdy zauważył radiowóz zacząć uciekać pieszo w kierunku lasu, lecz został szybko zatrzymany przez funkcjonariuszy.
Zatrzymany to 28 letni mieszkaniec powiatu wadowickiego. Jak się okazało kierowca na pojeździe miał założone tablice rejestracyjne o różnych wyróżnikach, ponadto policjanci ujawnili także tablice rejestracyjne od innych samochodów wewnątrz pojazdu, a także w  miejscu jego zamieszkania. 
Sprawca usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży kilku katalizatorów na terenie powiatu wadowickiego i ościennych oraz usiłowania kradzieży na terenie powiatu wadowickiego. Usłyszał także zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Sprawa jest rozwojowa.

Źródło: KPP w Wadowicach

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content