Przejdź do treści

Złe miłego początki. Halniak wygrywa w Żarkach i zostaje liderem!

Sport, 18 marca 2023 18:49

Wybornie rozpoczął rundę rewanżową targanicki Halniak. Beniaminek klasy okręgowej, pomimo początkowych problemów, wysoko pokonał na wyjeździe LKS Żarki i sensacyjnie został liderem rozgrywek!

Jesienią w Targanicach LKS Żarki podzielił się z Halniakiem punktami. W dalszej części sezonu zdecydowanie lepiej spisywali się już podopieczni Kamila Żmudy, ale gospodarze dzisiejszego meczu nie chcieli patrzeć w tabelę. Wierzyli, że atut własnego boiska pozwoli im co najmniej powtórzyć osiągnięcie z pierwszej rundy. A gdy po faulu Dariusza Kubika wykorzystali rzut karny nadzieje stały się dla nich jeszcze bardziej realne. Zanim jednak sędzia zaprosił obie ekipy do szatni na tablicy wyników był już remis. Tuż przed przerwą Łukasz Kantyka dośrodkował, a akcję wykończył celnym strzałem Andrzej Górski.

Po zmianie stron na boisku panowała już tylko jedna drużyna i był nią Halniak. W 67 min. w najlepszy możliwy sposób z kibiciami przywitał się w oficjalnym spotkaniu pozyskany z Huraganu Inwałd Mateusz Pietrzak. Najlepiej odnalazł się w podbramkowym zamieszaniu i soczystym strzałem wyprowadził gości na prowadzenie. Jedenaście minut później podwyższył je Andrzej Górski, a już po minucie było 4:1. Wprowadzony kilkadziesiąt sekund wcześniej Konrad Nieciąg strącił głową piłkę dośrodkowaną z rzutu różnego na bliższy słupek i ta wpadła do bramki. Zanim jednak gol został uznany musiało minąć trochę czasu! Stało się tak za sprawą jednego z obrońców, który wybił piłkę z bramki ręką. Arbiter uznał, że miało to miejsce przed linią i ukarał defensora czerwoną kartką, dyktując jednocześnie rzut karny przeciwko LKS Żarki. Po protestach targaniczan i konsultacji z sędzią liniowym zmienił jednak decyzję. Wskazał na środek, a „cegłę” zamienił na „żółtko”.

Triumf nad LKS Żarki jest dla Halniaka tym cenniejszy, że w dzisiejszych spotkaniach Naroże Juszczyn przegrało u siebie 0:1 z Brzeziną Osiek, a prowadzący LKS Gorzów 1:2 z LKS Bobrek. Tym samym beniaminek wskoczył na fotel lidera i będzie go zajmował przynajmniej do jutra. Na dłużej rozsiądzie się w nim jeżeli w niedzielne popołudnie Skawa Wadowice nie pokonana Nadwiślanina Gromiec.

Aktualizacja:
W jedynym niedzielnym spotkaniu Nadwiślanin Gromiec zremisował 1:1 ze Skawą Wadowice. Tym samym po 16 rozegranych spotkaniach liderem klasy okręgowej jest Halniak Targanice!

LKS Żarki – Halniak Targanice 1:4 (1:1)

woc Fot. Facebook/Halniak Targanice

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content