Przejdź do treści

Zielone światło dla strefy

Informacje, 13 kwietnia 2016 12:18

​Kolejny krok w stronę strefy ekonomicznej. Krakowski Park Technologiczny otrzymał właśnie informację o tym, że wniosek o zmianie granic Krakowskiej Strefy Ekonomicznej został przyjęty przez Radę Ministrów. Teraz stosowne dokumenty ma podpisać premier Beata Szydło.

Podziel się

Na tę decyzję władze Andrychowa i Krakowski Park Technologiczny czekali rok. Dla tych pierwszych temat trefy Ekonomicznej jest priorytetowy. Warto przypomnieć, że pod koniec maja 2015 roku Tomasz Żak spotkał się z pierwszymi przedsiębiorcami, którzy chcą inwestować w Andrychowie. Burmistrz zapowiedział też, że w urzędzie powstanie specjalny Referat Obsługi Inwestora.

O utworzenie strefy w Andrychowie zabiegał też poseł Marek Polak. W grudniu interpelował w tej sprawie w Ministerstwie Rozwoju. Kwestia miała rozwiązać się już na początku marca, ale procedury się przeciągnęły.

Przygotowania do utworzenia specjalnej strefy ekonomicznej w Andrychowie trwają jednak od kilku lat. Jednym z istotnych punktów całej procedury był wykup gruntów (13,5 ha) od Andorii-Mot pod strefę. 

– Strefa ożywi gospodarczo lokalny rynek. To dla mieszkańców naszego regionu szansa na setki nowych miejsc pracy – zapowiada burmistrz Andrychowa Tomasz Żak. 

Przed gminą teraz jednak poważne zadania. Strefę trzeba zagospodarować – stworzyć tutaj odpowiednią infrastrukturę dla inwestorów. Już wkrótce poznamy więcej szczegółów dotyczących inwestycji w tej części Andrychowa.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content