Przejdź do treści

ZHP: Krakowska „Radość”

Informacje, 31 marca 2015 13:29

Jest Radość! 236 andrychowskich harcerzy podbiło Kraków!

Podziel się

Zuchy i harcerze, 236 młodych osób z Andrychowa, 4 radosne autobusy, głowy pełne pomysłów i serca chętne do działania, a to wszystko z powodu Święta Patrona ZHP Chorągwi Krakowskiej, czyli święta wszystkich harcerzy z całej Małopolski. 
221 lat temu Tadeusz Kościuszko, patron ZHP Chorągwi Krakowskiej, złożył przysięgę na Krakowskim Rynku. W sobotę, 21.03.2015 roku, harcerze z 20 małopolskich hufców spotkali się w tym samym miejscu w celu uczczenia jego pamięci. To było wielkie święto całej Chorągwi Krakowskiej! 
Po apelu, który swoją obecnością uświetniła Druhna Naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego hm. Małgorzata Sinica, zuchy i harcerze wzięli udział w specjalnie przygotowanych grach miejskich. Aktywności dostosowane były do wieku i umiejętności uczestników. Zuchy bawiły się w krakowskim Parku Jordana, harcerze i harcerze starsi wykonywali przeróżne zadania na terenie Starego Miasta, a wędrownicy uczestniczyli w grze na terenie Zakrzówka.

Reprezentacja Hufca ZHP Andrychów była najliczniejsza! Nasi harcerze zdobyli wiele nagród! 14 Gromada Zuchowa "Uciekające Kurczaki" zajęła 3. miejsce w swojej grze!
3 Wodna Drużyna Harcerska "Pogoria" wywalczyła jedno z trzech pierwszych miejsc w pionie harcerskim! Patrol "Zachód" z 48 Drużyny Wędrowniczej "Północ" otrzymał 1. miejsce w grze starszoharcerskiej!
1 Gromada Zuchowa "Brykające Tygryski" oraz 48 Drużyna Wędrownicza "Północ" otrzymały Odznaki ZHP Chorągwi Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki w stopniu brązowym!

Jest Radość w Andrychowie!

Czuwaj!
Sonia Kurek

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content