Przejdź do treści

Zespół Andrychów wystąpi w MDK

Kultura, 16 października 2015 13:42

​W sobotę 17 października Miejski Dom Kultury w Andrychowie zaprasza na koncert galowy Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Andrychów. Gościnnie wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Kotlina z Osieka.

Podziel się

17.10 (sobota) godz. 17.00
Koncert Galowy Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca ANDRYCHÓW

Gościnnie: Zespół Pieśni i Tańca KOTLINA z Osieka

LZPiT ANDRYCHÓW osiągnął już pełnoletność, bowiem powstał w 1997 roku. Pomysłodawcą utworzenia grupy była Zofia Wanat. Początkowo, jako zespół dziecięcy, działał przy Szkole Podstawowej nr 4. Obecnie działa przy Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Członkowie zespołu stanowią grupę pasjonatów ludowej tradycji. Prezentowany program jest ciągle wzbogacany o nowe utwory i układy choreograficzne. Opiekę artystyczną sprawują: choreograf Urszula Wiśniowska i kierownik muzyczny Leon Majkut. Zespół występował w kraju i za granicą: w Niemczech, Czechach, na Słowacji i na Łotwie. W tym roku brał udział m.in.: w Festiwalu Folklorystycznym „Z przytupem” w Zakrzewie (Wielkopolska) i występował podczas 52. Tygodnia Kultury Beskidzkiej na estradach Oświęcimia, Wisły, Makowa Podhalańskiego i Szczyrku.

ZPiT KOTLINA istnieje od 2004 roku. Działa przy Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Osieku. Ma w repertuarze tańce i melodie z regionów: krakowskiego, rzeszowskiego, lubelskiego, łowickiego. Opiekę artystyczną sprawują: choreograf Adam Adamowski i kierownik muzyczny Alicja Gębala. Zespół występował w kraju i za granicą, był nagradzany podczas Międzynarodowego Festiwalu „Tęcza Polska” w Polanicy Zdroju. W tym roku podczas 52. Tygodnia Kultury Beskidzkiej występował w Szczyrku i Makowie Podhalańskim. W Andrychowie zespół zaprezentuje tańce narodowe (polonez, mazur) i suitę tańców rzeszowskich.

Cena biletu: 5 zł

Bilety online: www.kultura.andrychow.eu. Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content