Przejdź do treści

Zebranie gospodyń z Targanic Dolnych

Informacje, 16 czerwca 2023 20:26

Dziś - 16 czerwca - Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Targanicach Dolnych zorganizowały spotkanie sprawozdawcze w odnowionej siedzibie - pomieszczeniach remizy OSP. Była to doskonała okazja, aby podsumować swoje dokonania, przedstawić plany rozwoju, a także podziękować Wszystkim przyjaciołom i sponsorom.

Gospodynie oraz zaproszonych gości powitała prezes KGW w Targanicach Dolnych – Barbara Sordyl, która przedstawiła sprawozdanie za rok 2022. Dużo się działo w kole, a Panie mocno wpisywały się w życie społeczne i kulturalne swojej wioski. W minionym roku gospodynie (22 Panie) brały udział w licznych konkursach SGW oraz lokalnych imprezach. Panie często organizowały spotkania, na których planowały strategię działania. Koło zorganizowało dla swoich członkiń piknik w Nadleśnictwie Andrychów oraz wycieczkę do Wieliczki. W trakcie przebudowy remizy OSP gospodynie swoją działalność przeniosły do własnych domów.

Kolejno głos zabrała wiceprezes KGW w Targanicach Dolnych – Bożena Curzydło. Przedstawiła ona plany i zadania na bieżący okres. Będą to m.in.:

  • udziały w konkursach SGW,
  • dożynki w Inwałdzie,
  • obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet Wiejskich,
  • Mikołajki.

Podczas spotkania Pani Prezes wręczyła podziękowania dla sponsorów i przyjaciół Koła. Zwieńczeniem wydarzenia był wyśmienity poczęstunek.

W zebraniu udział wzięli: burmistrz Wojciech Polak, radni: Czesław Rajda, Stanisław Prus, Józefa Kapela, prezes MSH Wizan Jerzy Chylewski, prezes SGW w Andrychowie Czesława Wojewodzic, prezes OSP w Targanicach Dolnych Szymon Oboza, druhowie OSP oraz oczywiście same gospodynie.

ap, Fot. Anna Piotrowska

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content