Przejdź do treści
Reklama
Reklama

ZDZ i Służba Ochrony Państwa rozpoczęli współpracę

Informacje, 12 października 2021 13:59

Przedstawiciele Służby Ochrony Państwa gościli dziś (12 października) w andrychowskim Zespole Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Była to wizyta specjalna, uroczysta. SOP nawiązał bowiem współpracę z „naszym” ZDZ.

Jak dowiedzieliśmy się od stojącego na czele delegacji gości z Warszawy podpułkownika Bogusława Piórkowskiego, andrychowska placówka jest pierwszą w Polsce, z którą SOP podjął takie bliskie relacje. – Chcemy prezentować naszą formację i zachęcać uczniów, by do niej wstępowali – powiedział nam rozmówca. -Myślę, że będziemy przyjeżdżać tutaj do Andrychowa. Będziemy także zapraszać uczniów, by odwiedzali nas i zapoznawali się, jak wygląda nasza praca oczywiście wszystko w granicach, w jakich to jest możliwe.

A wszystko zaczęło się od wizyty w Warszawie dyrektor ZS ZDZ Zofii Wanat, gdzie współpracę zainicjowano. Szefowa szkoły przypuszcza, że SOP wyszukał andrychowską placówkę nieprzypadkowo, gdyż posiada liczne klasy mundurowe, realizowała także program edukacyjny przygotowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Ppłk. Bogusław Piórkowski przekazał andrychowskiemu ZDZ oraz reprezentującemu na ceremonii władze gminy wiceburmistrzowi Wojciechowi Polakowi specjalne tabliczki – dyplomy „W dowód uznania i szacunku”. Odbył się też krótki apel z elementami rytuału wojskowego klas mundurowych. Na koniec reprezentanci SOP, ppłk. Bogusław Piórkowski, kpt. Piotr Niemiec, st. chor. Beata Łubińska i mł. chor. Adrian Bogdan przedstawili prezentację poświęconą Służbie Ochrony Państwa.

jd Fot. Jacek Dyrlaga

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content