Przejdź do treści

Zbiórka na terenówkę dla ukraińskiej brygady

Informacje, 03 sierpnia 2023 12:49

Działający przy andrychowskim Urzędzie Miejskim Komitet Społeczny „Pomoc dla uchodźców Ukrainy” rozpoczął zbiórkę na zakup używanego samochodu terenowego. Pojazd potrzebny jest pilnie jednej z ukraińskich brygad wojsk lądowych.

Chodzi o sumę mniej więcej 15 tysięcy złotych. Za tyle można już kupić wysłużoną terenówkę. Auto ma posłużyć ekipom udzielającym pierwszej pomocy na linii frontu oraz odwożącym rannych z rejonu walk do szpitali.

Akcję zainicjowała Ukrainka Julia, która po napaści Rosji znalazła z dwoma synkami schronienie w Andrychowie, a potem wróciła do swojej ojczyzny. Jej brat walczy na froncie i to jego brygada potrzebuje wspomnianego samochodu terenowego. Jedna z lokalnych firm już zadeklarowała, że jest gotowa zakupiony pojazd wyremontować i stosownie zaadaptować.

Warto przypomnieć, iż gmina Andrychów stronie ukraińskiej przekazała do tej pory trzy auta. Dwie gazele (dla straży pożarnych) i jednego zakupionego z funduszu Komitetu Społecznego dostawczego volkswagena.

A pomóc w zakupie auta można wpłacając na konto Komitetu Społecznego „Pomoc dla uchodźców Ukrainy” w ABS Banku Spółdzielczym nr 74 8110 1010 3002 0210 5273 0001 z dopiskiem „na samochód”.

Powyżej już historyczne zdjęcie ze zniszczonego miasta partnerskiego Andrychowa – Izium.

jd Fot. Mieszkanka Izium, Archiwum „Nowin Andrychowskich”.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content