Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Zbigniew Lot WĘDROWIEC

Kultura, 08 stycznia 2020 09:44

CKiW w Andrychowie zaprasza na spotkanie ze Zbigniewem Lot „Wędrowcem” – poetą. Odbędzie się ono 31 stycznia o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie.

Podziel się

Podczas spotkania autor będzie promował swój najnowszy, szósty już tomik poezji, pt. „Z wiatrem”, który ukazał się w grudniu 2019 roku.  Po spotkaniu będzie możliwość nabycia tomików poezji autora.

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Zbigniew Lot jest autorem szóstego już tomiku poetyckiego. Poprzednie wydawał w latach 2004 – 2008. Był też współautorem almanachów lokalnych grup poetów amatorów z Kęt i Jastrzębia w latach 2003 – 2006.

Z wykształcenia inżynier z zawodową precyzją i wnikliwością penetruje i chłonie wszystko, co Go otacza. Konsekwentnie, od początku poezjomania nazywa się „Wędrowcem”. Epitet – pseudonim ma znaczenie dosłowne i przenośne, bowiem Poeta wędruje poprzez życie – na zewnątrz – po miejscach, krainach, zjawiskach, ale także w głąb siebie.

Odsłania tajniki własnego – subiektywnego przeżywania świata: wrażliwość na piękno natury i doniosłość ważkich wydarzeń minionych (np. wojny, biblijny Potop czy „dzieła zaklęte w pomniki wcielone”) – czy współczesne (np. pontyfikat Jana Pawła II, 11 września 2001 roku, Smoleńsk 2010 roku).

Dominantą tej twórczości jest nade wszystko miłość, wyeksponowana nawet w tytułach tomików: „Anioły Wędrowca”, „Romanse Wędrowca z Poeticą” czy „Szczęście odkrytych serc”. Miłość bowiem stanowi siłę napędowa poetyckich wędrówek Autora. (…)

Każdy z tomików ma uzasadnioną kompozycję tryptyku. Zwierzenia, myśli, uczucia, opisy i wyznania zgromadzone są w cyklach opatrzonych tytułami, i np. w tomiku I: „Aniołom”, „Od serca”, „Samo życie”, a w ostatnim VI pt. „Z wiatrem” trzy części noszą tytuły: „Z wiatrem w żaglach”, „Z wiatrem w sercu”, „Z wiatrem w świat”. (…)

/źródło: Z. Lot „Z wiatrem” | Posłowie, autor mgr Krystyna Korbut Płonka, fragment/

Źródło: CKiW 

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama