Przejdź do treści
Reklama

Zbigniew Lot o poetyckich pasjach

Kultura, 31 stycznia 2020 08:52

W studiu Radia Andrychów gościł dziś Zbigniew Lot, prezes Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem jednak tematem rozmowy, którą poprowadziła Anna Piotrowska, była jego twórczość poetycka.

Podziel się

Gość, z wykształcenia inżynier, miał i ma wiele pasji, bo kiedyś z sukcesami uprawiał łucznictwo i uwielbiał sport, potem (idąc w ślady ojca) zajmował się modelarstwem. Do dziś para się żeglarstwem, jest właścicielem żaglówki. Nie stroni od turystyki. Poezją zajmuje się od mniej więcej dwudziestu lat, a pierwszy tomik wydał w 2004 r. Z jego wierszami można się też spotkać w różnych almanachach. Okazją do rozmowy w studiu radiowym było pojawienie się już szóstego tomiku zatytułowanego „Z wiatrem”, podzielonego na trzy części: „Z wiatrem w żaglach”, Z wiatrem w sercu” i z „Wiatrem w świat”. Ilustracje również są autorstwa Zbigniewa Lota.
Kto nie zdołał wysłuchać audycji, ten będzie mógł spotkać się dziś (31 stycznia) ze Zbigniewem Lotem w Miejskim Domu Kultury, gdzie będzie prowadzona promocja nowego tomiku. Początek o godz. 17.00. Wstęp wolny.
Oprac. jd Fot. Jacek Dyrlaga

Podziel się
Skip to content