Przejdź do treści

Zatrzymany za kradzież z włamaniem

Informacje, 05 stycznia 2023 12:03

Policjanci z Andrychowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do domu i kradzież piły spalinowej. W związku z tym, że 50-latek działał w warunkach recydywy grozi mu wyższy wymiar kary.

27 grudnia ub. r. Komisariat Policji w Andrychowie, został powiadomiony o kradzieży z włamaniem do jednego z domów na terenie miasta. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że sprawca pomiędzy 12 a 27 grudnia, wszedł na teren posesji i wybił szybę w oknie, po czym przedostał się do środka budynku skąd ukradł piłę spalinową. Jej wartość właściciele wycenili na kwotę 1600 złotych. Sprawą zajęli się policjanci pionu kryminalnego, którzy 3 stycznia br. ustalili i zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za włamanie. Okazał się nim 50-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy, do którego się przyznał i złożył na tę okoliczność wyjaśnienia. Jak ustalili funkcjonariusze, 50-latek skradzioną piłę ukrył w odludnym miejscu na terenie Andrychowa – została ona odzyskana.

Kodeks karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduję karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat. W związku z tym, że mężczyzna działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa grozi mu wyższy wymiar kary.

KPP w Wadowicach

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content