Przejdź do treści

Zatrzymany mężczyzna, który zaatakował 16-latkę

Informacje, 29 sierpnia 2022 09:53

63-letni mężczyzna odpowie za swoje czyny, których dopuścił się wobec 16-letniej mieszkanki naszego powiatu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W dniu 24 sierpnia 2022 roku w godzinach popołudniowych w miejscowości Stanisław Górny nieznany mężczyzna zaczepił 16-letnią dziewczynę, która wracała z zakupów. Zaproponował, że ją podwiezie, jednak dziewczyna odmówiła. W pewnym momencie gdy rozmawiali mężczyzna stosując przemoc siłową wepchnął dziewczynę do busa, którym się poruszał, a następnie naruszył jej nietykalność cielesną. Z uwagi na stanowczą postawę i reakcje młodej dziewczyny udało jej się odepchnąć napastnika i uciec z samochodu.

Zaraz po zdarzeniu opowiedziała o sytuacji matce, która zgłosiła ten fakt w wadowickiej komendzie.
Wadowiccy kryminalni od razu wzięli się do pracy, w wyniku analizy zapisów z kamer monitoringu, zebranych ustaleń i szeroko zakrojonej pracy operacyjnej ustalili pojazd, którym poruszał się sprawca i samego sprawcę. 24 godziny wystarczyło, aby funkcjonariusze pojawili się w miejscu jego zamieszkania. Został on zatrzymany i doprowadzony do komendy, gdzie usłyszał zarzuty z art. 191§1 kodeksu karnego i inne.

Prokuratura Rejonowa w Wadowicach zastosowała wobec wymienionego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego.
Za powyższe czyny grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Wadowicach

Podziel się
Skip to content