Przejdź do treści
Reklama

Zatrzymani obywatele Mołdawii odpowiedzą za kradzieże sklepowe

Informacje, 22 lipca 2022 07:37

Zarzuty kradzieży usłyszeli trzej obywatele Mołdawii, którzy dokonali kradzieży w dwóch placówkach handlowych na terenie powiatu wadowickiego. Wartość skradzionych przedmiotów została wyceniona na łączną kwotę ponad 1600 złotych. O dalszym losie sprawców zdecyduje teraz sąd.

We wtorek (19 lipca br.) Komisariat Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej został poinformowany o kradzieży, do której doszło w jednej z placówek handlowych na terenie miasta. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawcy ukradli 21 opakowań kawy i odjechali samochodem marki Ford.

Zaangażowani w sprawę policjanci referatu kryminalnego w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz kryminalni z Wadowic zlokalizowali typowanego forda przed jednym ze sklepów w Wadowach i zatrzymali jego kierowcę i pasażerów na parkingu. W ich samochodzie kryminalni znaleźli  57 opakowań kawy. Jak się okazało mężczyźni ukradli je nie tylko na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej, ale również w sklepie w Wadowicach. Ponadto mężczyźni usiłowali ukraść kawy w innej kalwaryjskiej placówce handlowej, ale zostali spłoszeni przez pracowników.
Łączna wartość skradzionego towaru została wyceniona na kwotę ponad 1600 złotych. Zatrzymani obywatele Mołdawii (19-latek i dwaj 21-latkowie) usłyszeli zarzuty 2 kradzieży i 1 usiłowania, do których się przyznali.  
Skradziony towar został odzyskany i trafi do właścicieli. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduję karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Wadowicach

Podziel się
Skip to content