Przejdź do treści

Zatrucie tlenkiem węgla. Kobieta w stanie ciężkim trafiła do szpitala

Informacje, 16 marca 2023 10:32

W nocy z środy na czwartek (15/16.03.2023) służby ratunkowe interweniowały w jednym z mieszkań w Brzeszczach, gdzie doszło do zatrucia tlenkiem węgla. 24–letnia mieszkanka Brzeszcz w stanie ciężkim została przetransportowana do szpitala.

Jak ustalili policjanci do zdarzenia doszło tuż przed godziną 22, gdy kobieta brała prysznic. Nieprzytomną 24–latkę znalazł jej chłopak. Mężczyzna wszedł do łazienki zaniepokojony jej dłuższą nieobecnością. Na miejsce wezwał służby ratunkowe.

Kobieta w stanie ciężkim została przetransportowana helikopterem medycznym do jednego z krakowskich szpitali. Strażacy podczas sprawdzania mieszkania wykryli przekroczony poziom stężenia tlenku węgla.

Służby ostrzegają przed i apelują o zainstalowanie czujników tlenku węgla. Dbając o bezpieczeństwo swoje oraz swoich bliskich należy sprawdzać drożność wentylacji, a także wyposażyć mieszkanie w czujnik tlenku węgla. Jeśli łazienka wyposażona jest w piecyk gazowy należy zachować czujność ponieważ może dojść do nagromadzenia tlenku węgla podczas kąpieli. Tlenek węgla jest gazem bezwonnym i bezbarwnym, więc ludzie go nie wyczuwają, natomiast czujnik wykryje nawet niewielkie jego stężenie i natychmiast zasygnalizuje to alarmem.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content