Przejdź do treści

Zatorscy policjanci zatrzymali złodziei z Andrychowa

Informacje, 11 marca 2016 10:48

Policjanci z zatorskiego komisariatu Policji zatrzymali dwóch mężczyzn, 33 i 36 – letnich mieszkańców Andrychowa i Gminy Osiek, podejrzanych o kradzież mienia z firmy, w której pracowali. Policjanci zatrzymali również współpracującego z nimi pasera.

Podziel się

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że na terenie jednej z zatorskich firm dwóch  pracowników zorganizowało sobie dodatkowe, nielegalne  źródło dochodu. Proceder ten polegał na wywożeniu z terenu firmy części zamiennych do wózków widłowych, które następnie trafiały do pasera zajmującego się ich sprzedażą.  

Aby zatrzymać złodziei na gorącym uczynku policjanci przeprowadzili obserwację, podczas której skontrolowali wyjeżdżający z firmy pojazd jednego z podejrzanych mężczyzn, gdzie ujawnili mienie zakładowe w postaci sekcji hydraulicznej o wartości 600 zł  . Następnie funkcjonariusze dotarli do 42 – letniego mieszkańca Andrychowa, któremu podejrzani dostarczali kradzione przedmioty, ponieważ jego zadaniem była ich sprzedaż. Zdobyta w ten sposób gotówka była dzielona pomiędzy trzech wspólników. Policjanci zebrali dowody świadczące o tym, że w ciągu  ostatnich tygodni z terenu zakładu podejrzani wywieźli części o wartości kilku tysięcy złotych.
Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Info i foto: KPP Oświęcim

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content