Przejdź do treści

Zator. Policjanci zatrzymali nietrzeźwą matkę. Zareagowały osoby postronne.

Informacje, 24 maja 2022 10:18

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze prowadzą postępowanie wobec 42-letniej mieszkanki Zatora, która mając w organizmie 2,7 promila alkoholu miała pod opieką swoje dziecko. Kobieta została zatrzymana dzięki prawidłowej reakcji innych rodziców.

Do  zdarzenia doszło w sobotę (21.05.2022) po południu w Zatorze. Policjanci otrzymali anonimowe zgłoszenie dotyczące nietrzeźwej kobiety przebywającej na festynie rodzinnym i mającej pod swoją opieką małoletniego syna. Na miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. Mundurowi szybko zlokalizowali kobietę i jej dziecko. Badanie stanu trzeźwości 42-latki wykazało 2,7 promila alkoholu. Kobieta została zatrzymana i trafiła do komisariatu Policji. Opiekę nad jej 10-letnim synem przejęła rodzina.

Wobec 42-latki wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia albo uszczerbku na zdrowiu małoletniego dziecka, nad którym miała obowiązek opieki. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Materiały sprawy zostaną również przekazane do Sądu  Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, który dokładnie sprawdzi sytuację rodzinną dziecka. Odrębny wniosek zostanie przekazany do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zatorze w związku z podejrzeniem, iż zaniedbanie, którego dopuściła się matka dziecka może świadczyć o jej uzależnieniu od alkoholu.

Apelujemy o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci, seniorów oraz osób niepełnosprawnych.

W przypadku podejrzenia, że dziecko, senior lub osoba niepełnosprawna, doznaje krzywdy lub jest zaniedbywana wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach.
Są to przede wszystkim pracownicy socjalni, nauczyciele, pedagodzy, kuratorzy sądowi oraz dzielnicowi.

W pilnych przypadkach należy reagować dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się
Skip to content