Przejdź do treści

Zaproszenie na Wieczornicę Niepodległościową

Informacje, 08 listopada 2023 11:43

Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Inwałdzie w imieniu całej społeczności szkolnej ma zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców Inwałdu i gminy Andrychów na uroczystą Wieczornicę Niepodległościową, upamiętniającą 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek, tj. 10 listopada 2023r., o godz. 17.45 w hali sportowej inwałdzkiej placówki.

Organizowanie Wieczornicy Niepodległościowej jest jedną z tradycji szkoły w Inwałdzie. Każdego roku bowiem, w przeddzień Święta Niepodległości, przygotowywana jest tutaj uroczysta akademia, upamiętniająca trudne losy Polaków, którzy oddali na drodze do niepodległości życie za wolność naszej Ojczyzny. Warto podkreślić, iż uroczystość ta przeznaczona jest nie tylko dla społeczności szkolnej, ale także dla całej wspólnoty lokalnej, która corocznie w tym dniu tłumnie zbiera się w hali sportowej inwałdzkiej szkoły.

Serdecznie zachęcamy zatem do udziału w tym niezwykle ważnym wydarzeniu. Przygotowany program artystyczny, w wykonaniu dzieci i młodzieży, z całą pewnością skłoni widzów do refleksji na temat istoty wolności oraz niepodległości, jak również dostarczy wielu wzruszeń.

Uroczystości towarzyszyć będzie występ andrychowskiej Miejskiej Orkiestry Dętej „Andropol”, która zaprosi wszystkich zebranych do wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych.

Źródło: ZSS w Inwałdzie

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content