Przejdź do treści

Zaproszenie na górskie wycieczki z WTZ

Informacje, 18 maja 2023 11:03

Warsztat Terapii Zajęciowej "Promyczek" projektem pn.: „Każdy ma swój Everest 2023” rozpoczyna przygodę z górami. W tym roku Organizatorzy planują poznać wybrane szczyty Beskidu Żywieckiego, Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego. W zdobywaniu górskich szczytów nie chodzi o ich wysokość. Dla niektórych pokonanie swoich lęków i ograniczeń będzie jak zdobycie „Everestu”.

Jak czytamy w informacji od andrychowskiego WTZ „Promyczek”: Nadrzędnym celem zadania jest popularyzacja turystyki górskiej i krajoznawstwa wśród osób niepełnosprawnych, członków ich rodzin oraz młodzieży szkolnej. Górskie wyjścia realizowane w trakcie trwania zadania pozwolą osobom niepełnosprawnym i młodzieży szkolnej lepiej poznać się w bardziej wymagającym terenie, będą szansą na naukę dzielności i samodzielności, odpowiedzialności za siebie nawzajem. Będą lekcją autentycznej integracji osób niepełnosprawnych, młodzieży, rodziców/opiekunów i wolontariuszy. Niektóre osoby niepełnosprawne po raz pierwszy sprawdzą swoje możliwości na górskim szlaku. Udział w proponowanym zadaniu będzie dla nich szansą na rozwój zainteresowań i poprawę samooceny. Z kolei dla rodziców i opiekunów – lekcją, że ich dorosłe dziecko/podopieczny może być samodzielny i aktywny, także w turystyce górskiej.

Mamy nadzieję, że inicjatywa realizowana dzięki współpracy z PTTK Oddział „Ziemia Wadowicka” oraz Broad Peak sklep górski spotka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców naszej gminy i okolic.

Radio Andrychów i Nowiny Andrychowskie wspierają inicjatywę i obejmują Patronatem Medialnym projekt i działania opiekunów i podopiecznych WTZ.

„Chodźcie z nami w góry”. Wspólnie pokonujmy nasze „Everesty”

Kalendarz wyjść:

17 czerwca 2023 r. – Potrójna (Beskid Mały)

2 lipca 2023 r. – Rysianka (Beskid Żywiecki)

22 lipca 2023 r. – Przegibek (Beskid Żywiecki)

6 sierpnia 2023 r. – Barania Góra (Beskid Śląski)

Pozostałe terminy do ustalenia.

Wyjścia integracyjne pn.: „Każdy ma swój Everest” będą koordynowane przez WTZ „Promyczek”. Udział w projekcie jest dobrowolny. W czasie projektu obowiązywać będzie „Regulamin wyjść integracyjnych pn.: Każdy ma swój Everest 2023”, którego zaakceptowanie będzie warunkiem uczestnictwa.

Dodatkowe informacje oraz zapisy:

Warsztat Terapii Zajęciowej „Promyczek”
ul. Krakowska 35, 34-120 Andrychów
tel.: 730 332 012
Osoba do kontaktu: Katarzyna Dąbrowska | wtz@fundacjapromyczek.pl

Do zobaczenia na szlaku!

Z górskim pozdrowieniem
Ekipa WTZ „Promyczek”

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content