Przejdź do treści

Zanurzcie się w Świat Fantasy podczas Weekendu z Fantastyką w Domu Kultury w Kętach!

Kultura, 06 października 2023 12:17

Od 6-8 października czekają na Was trzy dni pełne przygód i magii! Oto, czego możecie spodziewać się w październikowy #WeekendZFantastyką.

Turnieje: Polska Liga Age of Sigmar, Magic The Gathering, League of Legends, Song of Ice and Fire
Planszówki dla Każdego
Sesje RPG – zapisy przez formularz kontaktowy na https://spfcentaur.pl/contact
Fantastyczne Seanse Filmowe
Stoiska z Atrakcjami
Panel Spotkań Autorskich

Przygotujcie się na emocjonującą przygodę i przyłączcie się do naszej fantastycznej społeczności!

A teraz więcej szczegółów:

Turnieje i Gry Planszowe
Czy jesteście gotowi na emocjonujące rozgrywki? Przygotujcie się na rywalizację w ulubionych grach planszowych. To doskonała okazja, by zmierzyć się z innymi pasjonatami i sprawdzić, kto zasługuje na miano Mistrza gry!

Sesje RPG
Jeśli marzycie o wcieleniu się w postać ze świata fantasy, to ten weekend jest dla Was. Wspólnie z innymi uczestnikami wyruszycie na niezapomniane przygody w różnych systemach RPG.

Fantastyczne Seanse Filmowe
Piątek 6.10, godz 20:00 „Blue Beetle” (2023) Meksykański nastolatek dzięki kosmicznemu skarabeuszowi otrzymuje super moce.

Sobota 7.10, godz. 20:00 „Wszystko wszędzie naraz” (2022) Borykająca się z trudami codzienności kobieta w średnim wieku zostaje wciągnięta w szaloną przygodę, w której sama może uratować świat, eksplorując inne wszechświaty.

Pokaz (sobota)
o godz. 18:00 będziecie mieli okazję obejrzeć na żywo pokaz walki pt. „Szkocka historia”.

Stoiska z Atrakcjami (niedziela)
Podczas Weekendu z Fantastyką znajdziecie stoiska pełne niezwykłych gadżetów, książek fantasy, doświadczeń inspirowanych światem fantastyki, m.in. stoisko dla fanów Harrego Pottera, stoisko alchemiczne, stoiska z atrakcjami dla dzieci.

Panel Spotkań Autorskich (niedziela)
Podczas Weekendu z Fantastyką, o swojej twórczości opowiedzą: Janusz Stankiewicz, Wiktoria Czyżycka i Paweł Więzik.

Prelekcja (niedziela) o godz. 14:00 zapraszamy wszystkich fanów tolkienowskiego Śródziemia na prelekcję „20-lecie The Lord of the Rings – porozmawiajmy o filmie i książce”

Podczas wydarzenia spotkamy się z 3 autorami podczas
BLOKU – Dokąd zmierzasz fantastyko? Spotkanie z pisarzami nowego nurtu – Wiktorią Czyżycką, Pawłem Sylwestrem Więzikiem i Januszem Stankiewiczem.


Paweł Sylwester Więzik – ur. 14.02.1986 r. rodowity Szczyrkowianin, pisarz, muzyk, raper, poeta, założyciel zespołu SCZ Familia, który gra nieprzerwanie od 2004 roku.
Absolwent filologii polskiej w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej oraz absolwent Master of Bussines Administration na WSB w Dąbrowie-Górniczej. Otrzymał stypendium artystyczne rektora ATH. Wydał autorski tomik wierszy „Wyjście Ewakuacyjne”. Jest autorem powieści „Dreszcze Beskidów”, „Klimczoka Krzyk” i „Dzień, w którym zamilkły ptaki”. W 2017 roku został nagrodzony podczas Noworocznego Spotkania z Twórcami i Animatorami Kultury Powiatu Bielskiego za „sukcesy na ogólnopolskich konkursach poetyckich i muzycznych oraz działalność artystyczną promującą muzykę oraz poezję polską”. Jego zespół SCZ Familia, który współtworzy wraz z małżonką Magdaleną, zagrał ponad 200 koncertów na terenie całego kraju. Wydał 4 płyty własnego autorstwa oraz wystąpił gościnnie na 6 płytach artystów z całej Polski. Półfinalista Ogólnopolskiego Programu – „Żywy Rap 2” w Warszawie. Utwór zespołu SCZ Familia „Gramy Dobbro” znalazł się w listopadzie 2020 r. na pierwszym miejscu Hit Listy Radia Bielsko w 142 notowaniu. Pasjonuje się horrorem, zarówno literackim, jak i filmowym. Uwielbia żeglować. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwóch niezwykłych młodzieńców – Jakuba i Kacpra.

Wiktoria Czyżycka – urodzona 30 stycznia 2006 roku. Wymyślanie historii stało się jej pasją,
zanim jeszcze nauczyła się pisać, a literackim mistrzem od lat pozostaje J.R.R. Tolkien. Kocha także
prozę Martina. Jakiś czas temu w jej głowie zaczął formować się nowy świat, a potem powstała debiutancka
powieść – „Imperium Smoczej Blizny. Ucieczka”. Ostatnio ukazała się druga część serii – „Imperium
Smoczej Blizny. Przymierze”. Lubi, kiedy opowieść wzbudza emocje i działa na wyobraźnię.
W pisaniu najbardziej podoba jej się możliwość powoływania do życia barwnych postaci, które mogą zaprosić Czytelnika do równie
barwnego świata. Jego integralną częścią jest magia, polityka i religia, ale przede wszystkim słabości i
emocje bohaterów. Ten świat Wiktoria przenosi czasem na papier również w formie ilustracji – kilka z
nich znalazło się w drugim tomie serii.
Kiedy nie pisze lub nie rysuje, uczy się w liceum, w klasie humanistycznej, spotyka z przyjaciółmi, czyta i ogląda filmy.
Lubi także posłuchać dobrej muzyki. A ponadto spędza czas ze swoimi trzema psami: dwoma owczarkami staroniemieckimi –
Nyksą i Aryą i golden retrieverem Falkorem.

Janusz Stankiewicz – zawsze lubił opowiadać historie, interesujących bohaterów, tworzyć dla nich światy. I teraz to robi. Wierzy że książka może być doskonałą rozrywką i życzy wszystkim swoim czytelnikom, by dobrze się bawili w towarzystwie bohaterów jego powieści.
Twórca Goratha, półorka balansującego na krawędzi dobra i zła, zwierzęcego instynktu i perfidnego wyrachowania, bezwzględnej brutalności i współczucia dla tych, którzy na krzywdę nie zasługują.
Uwielbia tworzyć światy o wielu odcieniach szarości, a mechanizmy nimi rządzące niepokojąco przypominają dzisiejszą rzeczywistość.
Na co dzień mnóstwo czyta, trochę pisze, gra w strategie i erpegi, gotuje, żegluje, wspina się, kibicuje, jeździ na festiwale muzyczne i konwenty fantastyczne, a to wszystko próbując jednocześnie być przykładnym mężem i dobrym ojcem. Jeśli spotkacie go na targach książki albo w mediach społecznościowych, albo gdziekolwiek indziej, uderzajcie śmiało, chętnie pogada.

Grają z nami:
Centrum Hobbystyczne „Strefa”
Pasjonaci Fantastyki „Centaur”
Powrót Bractwa Śródziemia – The Return of the Brotherhood of Middle-earth
Hegemon
Akademia Fantastyki JEDI-TAKEDA
Reset UBB
Magiczny Kocioł-zaczarowana kawiarnia & sklep
Fabryka Kreatywności

Trzy dni wrażeń! Bądźcie razem z nami!

Źródło: DK w Kętach

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content