Przejdź do treści

Zamierzasz kupić opał? Strzeż się oszustów!

Informacje, 13 października 2022 11:23

W ciągu ostatnich miesięcy na terenie kraju odnotowano przypadki, w których osoby zostały oszukane przy zakupie opału. Wśród osób pokrzywdzonych tego typu przestępczością znaleźli się również mieszkańcy powiatu oświęcimskiego.

Początkiem września 2022 mieszkaniec Oświęcimia za pośrednictwem jednego z ogłoszeniowych portali internetowych zamierzał kupić ekogroszek.

Zgodnie z poleceniem sprzedawcy wpłacił zaliczkę w kwocie 2500zł. Po kilku tygodniach oczekiwania okazało się, że opału nie ma, a kontakt ze sprzedawcą się urwał. Kilku mieszkańców powiatu oświęcimskiego zostało oszukanych przez sprawcę podającego się za sprzedawcę opału z Częstochowy. Pomimo tego, że klienci wpłacili zaliczki, węgiel do nich nie dotarł.

Policja apeluje o ograniczone zaufanie podczas zamawiania opału. Super oferta i zaniżona cena to sygnały, które mogą świadczyć o tym że mamy do czynienia z oszustwem. Zachowajmy dużą ostrożność oraz zasadę ograniczonego zaufania wobec nieznanych sprzedawców. Sprawdzajmy wiarygodność sprzedawcy i firmy, którą reprezentuje. Przestrzegamy również przed sprzedawcami, którzy sprzedają węgiel bezpośrednio z samochodów. Potencjalnych klientów może skusić niższa cena oraz to, że widzą towar w samochodzie sprzedawcy. Tymczasem, nieuczciwi handlarze wykorzystują fakt braku możliwości dokładnego zważenia oraz przedstawienia certyfikatu jaki to opał.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się
Skip to content