Przejdź do treści

Zamiast wernisażu będzie… finisaż

Kultura, 09 października 2020 09:44

Dziś miał się odbyć wernisaż wystawy Wadowickiego Środowiska Artystycznego organizowanego przez WCK. Niestety jak informuje Organizator: W trosce o zdrowie Państwa, Waszych bliskich czy w końcu nas samych zmuszeni jesteśmy do zweryfikowania planów związanych z organizacją wystawy, do zwiedzania której niezmiennie Państwa zapraszamy.

W informacji zamieszczonej na stronie WCK czytamy: Rok 2020 jest dla większości z nas rokiem trudnym i rokiem wyjątkowym. Od kilku miesięcy sytuacja związana z pandemią Covid zmienia się a my zaskakiwani jesteśmy coraz to nowymi informacjami o obowiązujących w związku z tym przepisach i obostrzeniach. Niestety jak się okazuje również sfera sztuki i kultury nie jest całkowicie odporna na rozprzestrzeniający się po całym świecie wirus.

Wprowadzone ostatnio w tym względzie przepisy obligują nas przede wszystkim do ich przestrzegania. W związku z tym nie uda nam spotkać się na wernisażu, który zaplanowany był na 9 października 2020 roku. Odbywać się to będzie z zachowaniem obowiązujących w tym względzie standardów, a Wystawa czynna będzie codziennie w godzinach pracy Wadowickiego Centrum Kultury od 9 października.

Wystawa z 25-letnią tradycją cieszy się dużym zainteresowaniem, od lat kilkudziesięciu artystów uprawiających różnorodne dziedziny sztuki prezentuje swoje prace, w tym roku udział w wystawie bierze również Zbigniew Bury, który tworzy pod pseudonimem Alex Johanson. – Wystawa jest zbiorem prac artystów na co dzień związanych z Wadowicami i okolicami. W tym roku, do udziału w wystawie zgłosiło się ponad 50 artystów profesjonalistów oraz amatorów, którzy łącznie złożyli blisko 200 prac reprezentujących różnorodne dziedziny sztuki! Wystawę, która pojawi się w holu teatralno-kinowym WCK będzie można podziwiać już od 10 października! – informuje Organizator.

W listopadzie zaplanowano finisaż wystawy. Konkretny termin zostanie podany niebawem.

Źródło: WCK w Wadowicach

Podziel się
Skip to content