Na wstępie rozmowy A. Kasperek przypomniał, że niepodniesienie o 10% podatku od nieruchomości skutkuje tym, że nie zostanie wyremontowanych kilka dróg w sołectwach, na które planowano przeznaczyć pozyskane ponad 2 mln zł. Następnie nasz Rozmówca przypomniał, że niedawno oddana została do użytku wieża widokowa na Pańskiej Górze, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i gości. Mówił o trwającej budowie tężni i planowanej w najbliższym czasie rozbiórce hali sportowej przy ul. 1 Maja. Sporo uwagi poświęcił także inwestycjom, przede wszystkim drogowym, które zostaną ukończone jeszcze w tym roku.
Osobny wątek rozmowy stanowił temat referendum o odwołanie obecnej Rady Miejskiej w Andrychowie. Wiceburmistrz potwierdził, że do Urzędu Miejskiego wpłynęło pismo od Komisarza Wyborczego informujące o ukonstytuowaniu się w Andrychowie komitetu referendalnego. W najbliższym czasie Komisarz sporządzi kalendarz kolejnych etapów przygotowań do ewentualnego referendum.
Całej rozmowy można posłuchać tutaj.
IŻ. Fot. Ireneusz Żmija






