Podczas akademii szkolnych wyróżniono uczniów, którzy w mijającym roku szkolnym osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Nagrody trafiły również do tych, którzy wykazali się sukcesami sportowymi, osiągnięciami artystycznymi oraz zaangażowaniem w działania na rzecz środowiska.
Uroczystości odbyły się we wszystkich szkołach podstawowych na terenie Gminy Andrychów. W trakcie akademii nie brakowało podziękowań dla uczniów, nauczycieli oraz rodziców za wspólny rok pracy i zaangażowania. W zakończeniu roku szkolnego uczestniczyli również przedstawiciele Urzędu Miejskiego. Placówki odwiedzili wiceburmistrz Aleksander Kasperek oraz dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty Dorota Szemik.
Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie rozpoczęli wyczekiwany okres wakacji. Przed nimi dwa miesiące przerwy od zajęć szkolnych, czas odpoczynku oraz realizacji letnich planów. Dla wielu rodzin to również moment podsumowania roku i przygotowań do nowego etapu edukacyjnego, który rozpocznie się we wrześniu.
Redakcja życzy wszystkim uczniom udanych i bezpiecznych wakacji!
a_p Fot. UM w Andrychowie







