Przejdź do treści
Reklama

Zakaz używania „kopciuchów” przesunięty o rok? Trwają konsultacje

Informacje, 05 sierpnia 2022 05:04

Zarząd Województwa Małopolskiego proponuje przesunięcie o rok niektórych zapisów uchwały antysmogowej. Aktualnie trwają konsultacje społeczne w sprawie jej zmiany dla małopolski w zakresie przesunięcia terminu mówiącego o obowiązku wymiany pozaklasowych kotłów węglowych oraz kominków i miejscowych ogrzewaczy pomieszczeń na paliwo stałe o sprawności poniżej 80%.

Uwagi i wnioski do projektu uchwały można składać w terminie do 23 sierpnia 2022 r. poprzez formularz dostępny pod adresem: www.powietrze.malopolska.pl/konsultacje, pisemnie na adres: Departament Środowiska, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30‑017 Kraków lub ustnie do protokołu w Departamencie Środowiska UMWM.

Mówi Paulina Mrzygłód, ekodoradca w UM w Andrychowie:

Projekt uchwały dostępny jest na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w dziale Konsultacje Projektów oraz pod adresem www.powietrze.malopolska.pl/konsultacje, a ponadto jest wyłożony do wglądu w Departamencie Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, p. 21, ul. Królewska 57 w Krakowie, w godz. 8:00 – 16:00 od poniedziałku do piątku. Organem właściwym do rozpatrzenia uwag i wniosków jest Zarząd Województwa Małopolskiego.

Podziel się
Skip to content