Przejdź do treści

Zagórnik najlepszy w turnieju wiedzy ratowniczej

Informacje, 19 maja 2016 11:03

Gimnazjaliści z Zagórnika okazali się najlepsi w finale XI edycji turnieju „I ty możesz zostać ratownikiem”, organizowanego przez KPP w Wadowicach.

Podziel się

Główną ideą tego przedsięwzięcia profilaktycznego jest wyposażenie młodzieży szkolnej w zasób wiedzy z zakresu pierwszej pomocy, propagowanie zasad poszanowania prawa, ukierunkowanie na prospołeczne zachowania oraz doskonalenie umiejętności niezbędnych do ratowania życia ludzkiego. Ponadto ma na celu promowanie bezpieczeństwa oraz tworzenie alternatyw spędzania wolnego czasu przez osoby w wieku szkolnym.

Konkurs odbył się 17 maja w Gimnazjum nr 2 w Andrychowie. W finale tym wzięło udział 10 najlepszych drużyn wyłonionych w eliminacjach międzyszkolnych, które odbyły się w dniach 12-14 kwietnia. Finał rozgrano w trzech etapach: po teście, uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat pierwszej pomocy w sytuacyjnych scenkach. Na koniec odbyła się sztafeta pierwszej pomocy.

Po zsumowaniu wyników poszczególnych konkurencji najlepszymi drużynami finału powiatowego zostały:

I miejsce –  Gimnazjum w Zagórniku  w składzie:

– Gabriela Gawlas, Sylwia Rusinek, Kamil Bizoń, Krzysztof Krupnik – opiekun – mgr Dorota Błachut Stanek

II Miejsce – drużyna z Gimnazjum we Frydrychowicach w składzie:

– Monika Trzaska, Julia Polak, Michał Rajda, Ewelina Zajda – opiekun -mgr Maria Buda

III Miejsce – drużyna z Gimnazjum w Brzeźnicy w składzie:

– Ewelina Warmuz, Bartłomiej Antos, Emilia Lang, Wiktoria Pudłowska – opiekun –mgr Joanna Hyrlicka

Współorganizatorami turnieju są:

– Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach, Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach, Małopolskie Kuratorium Oświaty – Delegatura w Wadowicach, Związek Harcerstwa Polskiego – Hufiec Ziemi Wadowickie,j Gimnazja z terenu powiatu wadowickiego, inne instytucje i organizacje oraz osoby prywatne zaproszone przez organizatorów turnieju.

Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wadowicach, Region IPA Wadowice, PZU SA Wadowice, Grupa „Maspex”, ZPC Skawa, Firma TMT Wadowice, Firma Handlowa „Bryzek”,  Firma „Elektrospec”, Kino „Centrum” w Wadowicach, urzędy miast i gmin powiatu wadowickiego  oraz prywatnych sponsorów.

Zwycięska drużyna z Gimnazjum w Zagórniku  od PZU S.A otrzymała nagrodę główną w postaci  FANTOMA do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Pozostali uczestnicy  zostali uhonorowani cennymi nagrodami w postaci sprzętu turystyczno-sportowego oraz słodyczy.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content