Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Zagadka oświęcimskiej policji

Informacje, 03 stycznia 2020 09:27

Oświęcimska Komenda Powiatowa Policji usiłuje rozwiązać zagadkę dotyczącą zwłok mężczyzny i prosi o pomoc w jej rozwiązaniu.

Podziel się

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji od półtora roku prowadzą czynności mające na celu ustalenie personaliów mężczyzny, którego zwłoki zostały wyłowione w dniu 29 czerwca 2018 roku z rzeki Wisły w rejonie Dworów. Zwłoki w chwili ujawnienia znajdowały się w znacznym stadium rozkładu. 
O przeprowadzenie specjalistycznych badań oraz określenia wieku i wyglądu mężczyzny policjanci zwrócili do Instytutu  Ekspertyz Sądowych w Krakowie. Z przeprowadzonych badań przez specjalistów instytutu  wynika, że denat był w wieku  ok. 47 lat /tolerancja +/- 10 lat/. Był wzrostu ok. 181-185 cm /tolerancja +/- 7 cm/. Miał wysokie czoło, oczy wpadnięte, duże, brwi krzaczaste, szerokie, łukowate, nos duży, wąski, uszy średnie, odstające, wargi cienkie. W Krakowskim Instytucie na podstawie czaszki denata specjaliści dokonali również rekonstrukcji przybliżonego wyglądu jego twarzy. 

W związku z powyższym wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, proszone są o kontakt z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu pod numer telefonu 33 8475 242, 33 8475 280 lub najbliższą jednostką Policji. 
Źródło i fot. KPP w Oświęcimiu

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama