Przejdź do treści

Zaadoptuj książkę

Kultura, 19 listopada 2015 09:15

Wielka bezgotówkowa wymiana książek już jutro.
W trakcie imprezy będzie można wziąć udział w warsztatach przygotowanych dla dzieci i dorosłych

Podziel się

To już jutro!… Wielka bezgotówkowa wymiana książek. Widzimy się o 17.30 w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie!
Ciekawe pozycje literackie już na Was czekają.

Nadchodzą mroźne zimowe wieczory… Słońce nie świeci już tak często, krajobraz przybiera szaro-bury odcień, a długie spacery grożą odmrożeniem nosa. Wśród licznych sposobów radzenia sobie podczas tej mało przyjaznej pory roku, najskuteczniejsza jest metoda „Trzech K”… gruby Koc, ciepły Kot i dobra Książka. O ile o dwa pierwsze „akcesoria” musicie zadbać sami, w zorganizowaniu trzeciego pragniemy Wam pomóc.

Każdy miłośnik dobrej literatury ma w domu biblioteczkę zapełnioną licznymi książkami, do których często zagląda, darzy sentymentem, podziwia i wyciera z kurzu. Zawsze jednak na półkach znajdą się pozycje, które chętnie wymieniłby na coś nowego, ponieważ zbyt szybko je zakupił, otrzymał jako nietrafiony prezent, znudziły mu się lub zwyczajnie z nich wyrósł.
Należy pamiętać o tym, że prawdziwa magia książki tkwi w uczuciu, z jakim czytelnik przekłada jej strony, zagłębiając się w fabułę i żyjąc przez chwilę w świecie marzeń. Książka, która leży zaniedbana w kącie etażerki traci swoją moc, a tysiące słów w niej zawartych trafia w próżnię. Możemy temu wszystkiemu zaradzić, znajdując jej nowego właściciela lub samemu przygarniając zbłąkaną pozycję literacką.

Wystarczy zabrać ze sobą od 1 do 10 książek, które chcielibyśmy wymienić na inne. W trakcie imprezy będzie można wziąć udział w warsztatach przygotowanych dla dzieci i dorosłych lub usiąść przy stoliku z filiżanką ciepłej herbaty, poczytać wybrane utwory czy zwyczajnie porozmawiać. Akcja jest bezpłatna i przeznaczona dla osób w każdym wieku.

Regulamin akcji – określający warunki, na jakich odbywać się będzie spotkanie „Zaadoptuj książkę!” w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie, polegające na bezgotówkowej wymianie książek pomiędzy uczestnikami wydarzenia – dostępny na stronie www.kultura.andrychow.eu/pikon

Sponsorem Wydarzenia jest firma PAFIS z Andrychowa.

 

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content