Przejdź do treści

Za wymuszenia i nie tylko

Informacje, 27 sierpnia 2015 13:51

Policjanci z andrychowskiego komisariatu zatrzymali 47-latka podejrzanego o wymuszenia. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze udowodnili sprawcy dziesięć innych przestępstw.

Podziel się

25 sierpnia policjanci zostali powiadomieni przez 41 – letniego mieszkańca  Andrychowa, o mężczyźnie, który zażądał od niego kilkuset złotych w zamian za tzw. „ochronę”. Sprawą niezwłocznie zajęli się funkcjonariusze, którzy ustalili personalia sprawcy i jeszcze tego samego dnia  zatrzymali go na terenie Andrychowa.  

47-latek stoi jeszcze za dziesięcioma innymi przestępstwa, m.in. wymuszeniem rozbójniczym, podpaleniem budynku gospodarczego, kradzieżami, pobiciami i znieważeniem funkcjonariuszy. – Wymieniony dopuścił się w/wym. przestępstw w warunkach recydywy będąc uprzednio karany za przestępstwa podobne. O dalszym losie zatrzymanego  i zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego na wniosek Policji zdecyduje Prokuratura i Sąd. Za powyższe czyny mężczyźnie grozi kara do  10   lat pozbawienia wolności – informuje wadowicka Policja.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content