Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Z końmi na orientację

Informacje, 17 września 2020 10:06

26 września (w sobotę) odbędzie się w naszym powiecie interesująca impreza. To XXII Bieg Konny i Zaprzęgów Konnych na Orientację w Terenie im. generała broni Józefa Hallera o Szablę Wołyńskiej Brygady Kawalerii.

Impreza odbywać się będzie w Zarzycach Małych (gmina Kalwaria Zebrzydowska). Poniżej fragment komunikatu dotyczącego tego przedsięwzięcia.

Zgłoszenia do udziału w wydarzeniu przyjmowane są pod numerem telefonu 510 14 14 21. Startować można w konkurencjach: bieg  indywidualny, bieg patrolem dwukonnym, bieg zastępem wielokonnym, bieg zaprzęgiem dwukonnym i bieg zaprzęgiem jednokonnym.

– 25 września odbędą się: odprawa techniczna i losowanie numerów startowych. Rano w sobotę badania weterynaryjne koni wg wylosowanych numerów startowych i start co 15 minut do odszukania kilkunastu obiektów w terenie, które będą zaznaczone na mapie w skali 1:25 000 – informuje Zbigniew  Strzeżywój  Burzyński, odpowiedzialny za organizację wydarzenia. – Przez pięć godzin zawodnik szuka obiektów w terenie w wybranej przez siebie kolejności i w po wybranej przez siebie trasie. Każdy obiekt jest odpowiednio punktowany w zależności od odległości i trudności z odnalezieniem. Suma zdobytych punktów wskaże zwycięzcę. Na trasie będą rozstawione bramki weterynaryjne, na których będzie sprawdzane tętno i stan zdrowia konia. Udział w biegu nie kosztuje nic. Zawodnicy winni zaznajomić się i zaakceptować jego regulamin – dodaje Zbigniew Strzeżywój Burzyński.

Więcej informacji o wydarzeniu można uzyskać pod podanym wyżej numerem telefonu.

Oprac. jd Fot. kalwaria24.pl

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content