Przejdź do treści

XXX Gminny Konkurs Ekologiczny za nami

Informacje, 15 listopada 2023 11:27

Zostań przyjacielem Ziemi” to hasło tegorocznego Gminnego Konkursu Ekologicznego. 14 listopada w Miejskim Domu Kultury miał miejsce jego finał i rozdanie nagród.

Uczestników podzielono na kategorie wiekowe:

  • I grupa to przedszkolaki oraz uczniowie klas I szkół podstawowych, którzy mieli do wykonania samodzielną pracę plastyczną pt.: „Zostań przyjacielem Ziemi”.

Dzieci zostały podzielone na 5 kategorii wiekowych: 3 –latki, 4 – latki i 5 – latki, 6 – latki oraz uczniowie klas I szkół podstawowych. Każde przedszkole miało prawo przedstawić osiem najlepszych prac, z zastrzeżeniem, że 2 prace winny być wykonane przez poszczególne grupy wiekowe. W przypadku uczniów klas I każda szkoła miała prawo przedstawić dwie najlepsze prace z każdej klasy.

  • II grupa to uczniowie klas II-III szkoły podstawowej. Konkurs dla młodszych uczniów składał się z etapu pisemnego – testu. Każdy uczeń otrzymał do rozwiązania test składający się z 34 pytań – test wyboru i pytania otwarte, który należało rozwiązać w ciągu 40 min.
  • III grupa to uczniowie klas IV-VI, którzy mieli zaprojektować i wykonać dowolną eko-zabawkę.
  • IV grupa to uczniowie klas VII-VIII, którzy mieli przedstawić pracę pisemną w formie „listu do sąsiada”

Ekologiczne przedsięwzięcie zorganizował Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miejskiego w Andrychowie.

Wręczenie nagród podzielono na dwie części. W godzinach porannych nagrodzono uczestników II, III i IV kategorii. Na godziny popołudniowe organizatorzy zaplanowali galę dla najmłodszych uczestników konkursu. Przygotowali dla nich wielką niespodziankę… spektakl pt. „Detektyw Kot” wystawiony przez Teatr Kultureska z Krakowa.

Salę MDK w Andrychowie wypełnili najmłodsi wraz z opiekunami. Spektakl muzyczny dla dzieci, dzięki piosenkom, fantastycznym aktorom przeniósł dzieci i ich opiekunów w magiczny świat. Była gwiazda estrady Maryla Kotowicz, której skradziono buty od Koto Szanel, detektyw Bonk i jego asystentka Kocimiętka oraz … duża dawka dobrego humoru z tematem ekologii w tle.

Kolejno nastąpiło wręczenie nagród. 

Warto dodać, że każdy uczestnik konkursu został nagrodzony!

Wszystkie nagrodzone prace zostaną umieszczone w gablocie zlokalizowanej w Parku Miejskim w Andrychowie.

Lista nagrodzonych w załączonym pliku.

ap, Fot. Anna Piotrowska

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content